Монтана и Добруджа направиха равенство 2:2 в последния мач от 17-ия кръг на Втора лига.

По този начин Монтана запази третата си позиция с 30 точки, докато Добруджа се изкачи на пето място с 26.

Домакините от Северозапада повеждаха на два пъти в резултата, но гостите от Добрич успяваха да изравнят.

Филип Ежике даде преднина на Монтана в 17-ата минута, засичайки ниско центриране на първа греда, но след още 17 минути Добруджа изравни. Стефан Статев отправи удар извън наказателното поле, при който вратарят на домакините Васил Симеонов не се намеси добре и топката попадна в мрежата му.

Секунди след началото на втората част Монтана поведе отново след бомбен шут от упор на Стефан Каменов, но Ивайло Климентов възстанови паритета в 54-тата минута след удар от около 15 метра и рикошет в тялото на бранител. Минута по-рано гол на Преслав Йорданов от тима на гостите бе отменен заради засада.