Марица постигна успех с 2:1 над Оборище (Панагюрище) в последната си контрола от лятната подготовка. Възпитаниците на треньора Николай Димитров създадоха доста повече голови положения, като реализираха две от тях. Гостите бяха добре групирани в отбрана и разчитаха на контраатаки.

В 36-та минута Мариян Тонев изведе отлично Валери Домовчийски, който с добре насочен удар даде аванс на пловдивчани. Две минути по-късно панагюрци изравниха с красив гол. Техен състезател стреля с външен фалц в сглобката на вратата от ждроб. В 41-та минута Веселин Марчев центрира остро на първа греда и Станислав Маламов засече с глава за 2:1.

През целия мач Марица владееше топката осезаемо повече от своя противник, който от своя страна почти не оставяше свободни пространства. Удари на Мариян Тонев и Веселин Марчев с глава не намериха целта, а вратарят на Оборище Стилиян Георгиев, който работи в школата на Марица, се справи с няколко удара от дистанция.

Така Марица записа общо трети успех в контролите през подготвителния период. Тимът показа добра игра и идеи в различните фази на играта. Футболистите доста бързо намериха общия ритъм и се вписаха във вече изградения стил на игра.

В първия кръг от новия сезон във Втора професионална лига Марица гостува на Спортист (Своге). Двубоят е на 24 юли, от 18:30 часа.

МАРИЦА: Илия Николов, Ангел Грънчов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов, Сами Мехмедов, Мартин Газиев, Валери Домовчийски, Веселин Марчев, Станислав Маламов, Мариян Тонев (Петър Начев, Даниел Спасов, Георги Иванов, Георги Георгиев, Теодор Фърков, Мартин Лазов, Борислав Дончев, Александър Праматаров, Симеон Вешев, Христиан Димитров)