Чавдар (Етрополе) загуби с 1:2 от румънския третодивизионен отбор Виторул (Констанца) в поредната си контролна среща на турска земя. Мачът се игра на едно от игрищата в турския средиземноморски курорт под непрекъснат дъжд. Въпреки ужасяващия порой, теренът се запази до края на мача в много добро състояние.

Чавдар откри резултата в 25-ата минута от дузпа, реализирана от Николай Николов. След почивката обаче старши треньорът им Борис Ангелов пусна в игра юноши и резерви и румънците стигнаха до обрат с два гола.

Клубът Виторул е съставен само от момчета от частната школа на румънската легенда Георге Хаджи. Най-добрите от нея, които не са продадени на други клубове, се промотират в първия отбор на Виторул.