Шесткратният шампион от Australian Open Роджър Федерер се класира за третия кръг на настоящото издание на турнира от "Големия шлем".Откритото първенство на Австралия по тенис.

Поставеният под №3 швейцарец постигна лесна победа срещу сърбина Филип Крайнович с 6-1, 6-4, 6-1 само за 1 час и 32 минути. 38-годишният ветеран направи по два пробива в първите два сета и три в третия. Крайнович поиска медицинско прекъсването заради травма на дясната ръка при 1-2 в третата част, след което загуби последните четири гейма в мача.

Резултати от третия ден на мъжкия Australian Open 2020

Григор Димитров загуби най-оспорвания мач от втория кръг

Федерер, който има рекордните 20 титли от "Големия шлем", записа 42 уинъра. В третия кръг той ще играе срещу представителя на домакините Джон Милман. Австралиецът надигра №31 поляка Хуберт Хуркач с 6-4, 7-5, 6-3. Швейцарецът има 2 победи от 3 мача срещу Милман, но загуби сензационно от него на US Open през 2018.

Снимка 462805

Федерер вече има 41 победи и нито една загуба в първите два кръга на Australian Open в кариерата си. Днес той записа №99 в Мелбърн, при общо 14 загуби. Роджър е първият тенисист със 100 или повече победи в някой от турнирите от "Големия шлем". Той има 101 успеха на "Уимбълдън".