Отборът на Валенсия надигра с категоричното 4:0 състава на Спортинг Хихон в двубой от 22-ия кръг на Примера Дивисион.

Това бе първа победа за „прилепите” след четири равенства и една загуба в последните пет двубоя в испанското първенство.

Точни за Валенсия бяха Фегули преди почивката и Жонас на два пъти в края на мача, а Ботиа си отбеляза автогол също през втората част.

Алжирецът откри в 33-ата минута, а скромната преднина на футболистите на Унай Емери се запази чак до 72-ата, когато младият испански бранител на Хихон покачи на 2:0.

В самия край на двубоя, бразилският нападател Жонас наниза две попадения за крайното 4:0 в полза на Валенсия.

Благодарение на този успех тимът от "Местая" си гарантира спокойно пребиваване на третата позиция в класирането, събирайки актив от 40 точки.

От своя страна отборът на Хихон остава в дъното с едва 19 пункта.