Феноменални изпълнения на Антоан Гризман съхраниха шансовете на  Атлетико (Мадрид) за класиране на осминафинал в Шампионската лига. "Дюшекчиите" победиха като домакин Рома с 2:0. Гризман откри резултата с фамозно изпълнение на странична ножица и след това изведе сънародника си Гамейро за второто попадение

Първото полувреме не предложи особено качествен футбол. В началото гостите бяха по-активни и с бързи атака успяха да достигнат до няколко половинчати ситуации, които не донесоха до нищо.

"Дюшекчиите" дълго време не можеха да овладеят инициативата, но след средата на полувремето пренесоха играта в полето на съперника. Римляните леко се дръпнаха, като успяваха лесно да спират атаките.

В края имаше малко искри породени от нервност, но Куйперс гледаше много да не раздава картони.

През второто полувреме по нищо не личеше, че може да падне гол. Гостите се стремяха основно да забавят играта и да я изнасят напред. Мадридчани нямаха идея какво да правят.

Снимка 325102

Развръзката на мача се получи в 70-та минута. Торес амбициозно изведе Корея отляво, който със сетни усилия успя да центрира. Гризман на задната греда направи крачки назад и с акробатична странична ножица разстреля Алисон.

Гостите не се трогнаха от попадението. В 83-та минута Бруно Перес си изкара втори жълт картон и съвсем ги отказа в търсенето на обрат.

Все пак имаше време Гризман да изведе своя сънародник Гамейро сам срещу вратаря. Гамейро финтира Алисон и от малък ъгъл сложи черешката на тортата - 2-0 в 85-та минута.

Снимка 325117

Шансовете на Атлетико минават през задължителна победа над Челси в Лондон и провал на Рома ,равен или загуба, при домакинството си на Карабах.

В момента Челси има 10 точки, Рома е с 8 точки, Атлетико с 6 точки и Карабах с 2 точки.