Атлетико (Мадрид) се завърна в челната тройка на класирането в испанското футболно първенство.

Столичани спечелиха важното си домакинство на Виляреал. "Жълтата подводница" също е устремена към лидерските позиции в таблицата, основно тези, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

И срещата започна по възможно най-добрия начин за Виляреал, като тимът беше първият, стигнал до отбелязване на попадение.

Рамос: Не обичам да говоря за реферите, но...

"Критерият им е различен"

Пако Алкасер се оказа непокрит на границата на наказателното поле и с удар от ждроб прати по неспасяем начин кълбото в мрежата.

Домакините имаха известни претенции, че друг футболист, намиращ се в засада, е играл с топката и е повлиял на ситуацията, но не се наложи използването на системата за видеоповторение ВАР.

Валядолид надви Еспаньол с 2:1 в сблъсък от дъното на Ла Лига

Всички попадения паднаха през втората част

Голът беше зачетен, а Атлетико трябваше да коригира постройката и стратегията си в движение, вече с гол пасив и Диего Симеоне не трибуните.

Диего Симеоне: Започнахме да ковем победата срещу най-добрия отбор в света още по пътя към стадиона

Аржентинецът призовава към спокойствие преди реванша в Англия

Поредният важен гол на Анхел Кореа през сезона бе реализиран от него 5 минути преди почивката, в момент, в който футболистите на Виляреал си бяха позволили известно отпускане в редиците си.

В 64-ата минута скоростна атака по десния фланг за "дюшекчиите" премина през Феликс, след което топката бе центрирана към връхлитащия Коке, който с глава направи обрата в резултата пълен до 2:1.

Алавес победи Атлетик (Билбао) с 2:1 в двубой от 25-ия кръг на Ла Лига

Атлетик (Билбао) продължава да затъва, загуби "баското" дерби с Алавес

"Синьо-белите" направиха пълен обрат

Десет минути след това разбъркване пред пеналта на Виляреал поднесе топката пред Жоао Феликс, а той я изстреля незабавно към целта, покачвайки на 3:1.

Нова корекция в резултата нямаше, като по този начин Атлетико (Мадрид) се изравни с тима на Севиля, победил друг спорещ за разпределението на водещите позиции състав - Хетафе по-рано днес.