Битката за място сред първите тимове в класирането на испанското футболно първенство продължава.

Временно под номер 3 в таблицата застана тимът на Севиля.

Това стана възможно след успех на състава при визитата на Хетафе в предградието на Мадрид.

Валядолид надви Еспаньол с 2:1 в сблъсък от дъното на Ла Лига

Всички попадения паднаха през втората част

Гостите се наложиха с убедителното 3:0, с попадения на Окампос, Фернандо и Кунде.

След напрегнато първо полувреме, в което всеки от двата отбора можеше да излезе напред в резултата, Лукас Окампос все пак даде преднина на състава си две минути преди почивката.

Лоши новини за Реал: Еден Азар пропуска остатъка от сезона

Нападателят на "белия балет" възобнови контузията си

Този гол подейства положително на Севиля, а в същото време демотивира състезателите на Хетафе, които намалиха темпото през второто полувреме.

Ефектът от това не закъсня. В 68-ата минута Фернандо покачи на 2:0 за севилци, които вместо да се отдръпнат в задни позиции, допълнително засилиха представянето си в нападение и решиха всичко няколко минути по-късно.

Севиля измъкна домакинско равенство срещу Алавес

"Андалусийци" паднаха на четвърта позиция в Примера Дивисион

Точка на спора сложи Жул Кунде, който през миналото лято се превърна в рекордна за тима покупка, като бе привлечен от Бордо за впечатляващите 25 млн. евро.

Нова промяна в резултата, въпреки даденото продължение, нямаше и така Севиля временно се настани на третото място в подреждането.

Хетафе остава четвърти, като има само с пункт по-малко от днешния си опонент.