Тимът на Алавес победи с 2:1 Атлетик (Билбао) в двубой от 25-ия кръг на Ла Лига. Раул Гарсия в 17-ата и Лукас Перес в 28-ата от дузпа успяха да се разпишат преди почивката. "Синьо-белите" измъкнаха успеха в 90-ата минута, след гол на Родриго Ели.

Първото полувреме мина на бързи обороти и бе изпълнен с много голови ситуации. В 17-ата минута "лъвовете" вкараха. Центриране на Берчиче стигна до Раул Гарсия, който с хубав удар от 20-тина метра вкара.

Десет минути по-късно Йерай Алварес препъна Алейш Видал и съдията назначи дузпа. Лукас Перес изпълни прецизно от бялата точка, изравнявайки резултата - 1:1.

През второто полувреме нямаше много голови ситуации, за да се стигне до последната минута от редовното време. Тогава домакините измъкнаха победата, осъществявайки пълен обрат. Лукас Перес центрира на втора греда, където Родриго Ели протегна крак и реализира за крайното 2:1.

В следващия кръг Алавес гостува на Леганес, а Атлетик приема Виляреал.