Антоан Гризман за пореден път се превърна в герой за своя Атлетико (Мадрид). Битката между столичани и Атлетик (Билбао) от 19-ия кръг на испанската Примера дивисион завърши при резултат 2:2.

Коке (3') откри резултата в полза на гостите. Той центрира отляво с десния крак, френският голмайстор Антоан Гризман изпревари Микел Баленсиага, но не успя да играе с топката, а само залъга Горка Ираисос и тя влетя в далечния ъгъл на вратата.

Последваха пропуски на Раул Гарсия за домакините в 18-ата минута след шут от около 25 метра и на Яник Ферейра Караско за гостите в 29-ата минута с диагонален удар.

Иниго Лекуе (42') изравни за "лъвовете" след асистенция на Уилямс, който само отклони топката след подаване на Оскар де Маркос.

След почивката "дюшекчиите" започнаха по-активно и Яник Ферейра Караско пропусна да се разпише в 54-ата минута с глава след центриране на Кевин Гамейро.

Малко след това домакините направиха пълен обрат чрез Оскар де Маркос (56') с глава след центриране на Раул Гарсия. В игра за гостите се появи Фернандо Торес, а Анхел Корея и Николас Гайтан също увеличиха офанзивната мощ на Атлетико.

В 64-ата Ферейра Караско шутира опасно от фаул и топката премина покрай страничната греда. Натискът на столичния тим даде резултат и Антоан Гризман (80') изравни за 2:2 след мощен шут от около 20 метра. Гостите се опитаха на свой ред да направят пълен обрат, но не успяха да стигнат до трети гол.

След равенството Атлетик (Билбао) остава седми с 29 точки, а Атлетико (Мадрид) запазва четвъртата си позиция с 35 точки.