Арсенал спечели с 2:0 гостуването си на Саутхямптън от 31-ия кръг на английската Висша лига. Вратарят на "светците" имаше сериозен принос за този резултат. Победата е първа за Арсенал след рестарта на сезона в Англия.

Мачът започна с атаки към двете врати, като и двата отбора имаха шансове да открия резултата в началото на срещата.

В 20-ата минута вратарят на Саутхямптън Алекс Макарти направи страхотен подарък на "артилеристите". Той получи подаване от свой съотборник пред наказателното поле и за всеобща изненада подаде на Едуин Нкетия. Футболистът на Арсенал се възползва и влезе с топката във вратата за 0:1.

Това понижи "тонуса" на светците", които така и не можаха да направят опасна атака до почивката. Гостите с добри контри дори можеха да увеличат преднината си.

Домакините осъществиха известен натиск в първите 15 минути на втората част, но постепенно загубиха инициативата. При една от контрите на Арсенал Обамеянг за малко не форсира автогол на защитник на Саутхямптън. Вратарят на Арсенал Емилиано Мартинес, който замени контузения Лено, направени едно страхотно спасяване след удар отблизо на скорост на Шей Лонг.

В 85-ата минута след лошо върната топка назад Джак Стивънс спъна откъсващия се Обамаянг. Защитникът получи директен червен картон. При изпълнението на фаула Лаказет стреля в стената. Вторият удар на Обамаянг беше в ръцете на Макарти, който изпусна топката. Джо Уилок притича и вкара лесно отблизо за 0:2.

С този успех Арсенал се изкачи на девето място с 43 точки, на 6 точки от петия Манчестър Юнайтед. Саутхямптън остана на 14-а позиция с 37 точки и ще доиграва сезона.