Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 0

Страхотно спасяване на Едерсон след удар на Педро.

90+1′

Гилмор смени Пулишич.

90′

6 минути добавено време.

90′

Педро сменя Маунт.

78′

ГООООЛ! Уилиан стреля с десния крак в горния десен ъгъл на Едерсон, който се хвърли на другата страна след лекото спиране на бразилеца.

77′

Дузпа за Челси. ВАР установи, че Фернандиньо е играл с ръка пред от голлинията.

Снимка 485412

75′

Невероятни спасявания на Едерсон и Фернандиньо. Играчи на Челси пропуснаха отблизо.

74′

Матео Ковачич смени Рос Баркли.

74′

Отаменди смени Лапорт.

70′

Невероятен пропуска за Челси. Мейсън Маунт успя да преодолее и вратаря Едерсон и пусна топката в опразнеанта врата. Кайл Уолкър се пови отнякъде и извади търкалящата се топка ит вратата.

67′

Техничен удар на Стърлинг в аут.

63′

Тами Ейбрахам влезе на мястото на Оливие Жиру.

62′

Пропуск на Мейсън Маунт. Играчът на Челси остана сам отляво, но за малко не уцели вратата.

59′

Зинченко смени Менди.

56′

Рахийм Стърлинг остана сам след бърза контра на Сити, но само уцели дясната греда на вратата, пазена пт Кепа.

55′

ГООООЛ! Кевин де Бройне от пряк свободен удар. Белгиецът прехвърли стената с прецизен удар с десния крак и топката влезе горе в десния ъгъл.

Снимка 485408

54′

Габриел Жезуш смени Бернардо Силва.

54′

Давид Силва смени Родри.

45′

Ще стане ли Ливърпул шампион след края на мача?

45+7′
45′

Седем минути добавено време.

35′

ГООООЛ. Кристиян Пулишич надбяга цялата защита на Сити и сам срещу Едерсон беше безпощаден. Целият отбор на гостите беше в половината на Челси.

Снимка 485404

33′

Едерсон спаси удар с глава на Кристенсен.

32′

Атака с няколко положения за Челси. Корнер след удар на Баркли.

26′

Фернандиньо блокира опасен удар на Рос Баркли отблизо.

18′

Кепа направи страхотно спасяване след удар с глава на Фернандиньо. Топката влизаше с голяма сила под напречната греда.

10′

Гостите са по-активният отбор и атаките са към вратата на Челси.

Снимка 485403

1′

Мачът започна след задължителния ритуал в подкрепа на битката с расизма.

Били Гилмор Коул Палмър

Ако Манчестър Сити не успее да спечели гостуването си на Челси, то веднага след този двубой Ливърпул ще стане шампион на Англия след 30 годишна мъчителна пауза.

Домакините са на четвърта позиция и имат две точки аванс пред Манчестър Юнайтед и Уулвърхямптън Уондърърс. Момчетата на Франк Лампард се надяват да вземат поне точка в битката им за място в следващот издание на Шампионската лига. Очаква се Кристиан Пулишич да започне, след като вкара много важен гол в предишния двубой на "сините".

Сити не може да пести сили за мача си за Купата на Англия през Уикенда. Следващият мач за първенство на тима е домакинство на Ливърпул, така че две последователни победи ще отложат поне с две седмици коронясването на "червените". Възлагат се надежди на Габриел Жезуш, защото Серхио Агуеро получи контузия на коляното в понеделник срещу Бърнли и ще пропусне остатъка от шампионата.

Клоп се изуми: Гледам Сити и се чудя как така сме 20 точки пред тях