Бъфало отбеляза три гола само за две минути след първата сирена за победата с 5:3 над Тампа Бей в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Тайлър Майерс, Йохен Хехт и Кларк Макартър дадоха рекордната в историята преднина на Бъфало до изиграването на 2:11 минути, докато Райън Милър спаси 36 шайби в мач номер 300 в професионалната си кариера.

Два гола за 5:3 добавиха Дрю Стафорд и Джейсън Поминвил, благодарение на което Бъфало увеличи преднината си на върха на Североизточната дивизия на седем точки пред Бостън. Основна роля за лидерската позиция на Сабите има и серията от пет поредни победи, която не бе постигана в последните два сезона. Отборът се намира и на четвърто място като цяло в НХЛ, зад Чикаго, Сан Хосе и Ню Джърси.

Шон Ейвъри си отмъсти на Далас една година след изгонването му от състава на Звездите при победата 5:2 с новия си отбор Ню Йорк Рейнджърс. Ейвъри, който бе изгонен от Далас миналия декември, съкруши бившите си съотборници с три асистенции и един гол, записвайки личен рекорд с четири точки от един мач по системата гол и пас.

Ейвъри подписа за четири години и общо 15.5 милиона щатски долара с Далас преди началото на миналия сезон. Само след 23 мача обаче лявото крило направи остър коментар относно своите съотборници, твърдейки, че някои от тях имат интимна връзка с тогавашната му приятелка. Ейвъри не игра повече за Далас, като вместо това премина в Рейнджърс.

Мариан Габорик пък отбеляза 28-ия си гол в НХЛ, с който зае лидерската позиция по този показател при преполовяването на мачовете от редовния сезон. Алеш Коталик, Крис Дръри и Райън Калахан също се разписаха за Рейнджърс, докато двата гола за Далас бяха дело на Брад Ричардс и Йере Лехтинен.

В друг мач от вечерта Дани Бриер наниза две шайби и достигна границата от 500 точки в кариерата си, помагайки за победата на Филаделфия с 6:2 над Торонто. В двубоя, който напомни за старите времена с изключително груба игра, другите четири гола за победителите вкараха Дани Сивре, Дан Карчило, Майк Ричардс и Джеймс ван Римсдик, докато за Кленовите листа две шайби нанизаха Николай Кулемин и Алексей Поникаровски.