Партизан (Червен бряг) бе изхвърлен от състава на Северозападната "В" група.

Както вече стана ясно, инциденти доведоха до прекратяването на мача в Левски между символичния домакин Ботев (Луковит) и Партизан (Червен бряг) в 41-ата минута.

След мача по медиите информация се появи едностранно само от Червен бряг, оттъдето обявиха, че не знаели защо реферът Станислав Ставров е прекратил мача. Зоналният съвет на БФС изиска пълния видеозапис от срещата, както и подробни доклади от длъжностните лица и комисиите заседаваха днес.

Представителният отбор на Партизан (Червен бряг) е изваден от състава на Северозападната „В" група, като санкцията е наложена по чл 28, ал. 1 от Дисциплинарния правилник. Освен това е наложена глоба на клуба в размер на 500 лева. Санкцията е заради напускането на терена на група играчи към края на първото полувреме на срещата, съобщиха от Дисциплинарната комисия към ЗС на БФС.

Трима футболисти - Елин Петков, Кирил Вълов и Цветан Петров, са извадени от футбола за една година, реши Дисциплинарната комисия. Получилият червен картон за блъскане на рефера Станислав Ставров - Иво Върбанов от "Партизан", е със спрени права за три срещи. Изгоненият за груба игра от терена негов съотборник Стефан Христов е наказан за един мач.

Тъй като срещата бе прекратена в 41-ата минута при резултат 2:0 за отбора на „Ботев" (Луковит), Спортно-техническата комисия присъжда още три гола на тима и крайният резултат става 5:0 за символичните домакини.

"Партизан" е обжалвал решенията на Дисциплинарната комисия пред Зоналния съвет на БФС, който е по-висш орган, и очаква неговото решение.