Миньор излезе на второ място в Югоза­падната „В" група, след като спечели ре­гионалното дерби сре­щу Струмска слава с 2:1. Перничани стиг­наха до успеха с два гола на Даниел Сте­фанов, а за радомирци точен бе Ерик Иванов.

Най-интересното през първата част се случи две минути преди нейния край. Виктор Райчев намери на чудесна позиция Даниел Сте­фанов и той от някол­ко метра откри резул­тата. Преди това два­та отбора се бориха предимно в средата на терена, като голови положения почти лип­сваха. В началните минути на втората част гостите успяха да се върнат в мача. В 54-тата минута Ерик Иванов изпълни технично пряк свободен удар и прати топката в долния десен ъгъл за 1:1.

Стреснати от по­падението, домакини­те се активизираха и в 70-ата минута стигна­ха до крайния успех. След центриране на Стоев от корнер Софрониев посрещна топ­ката на далечната греда и я свали в краката на връхлитащия Сте­фанов, който реализира втория си гол в ма­ча.