Тунис спечели първа точка на турнира за Купата на Африканските нации, след като завърши 1:1 с отбора на Мали в група Е.

За тунизийците това е втори мач след изненадващото поражение от Намибия на старта. Мали има вече 4 точки и спокойно гледа към класирането на осминафиналите.

Малийците откриха резултата Ласин Синайоко още в 10-ата минута, за когото това беше второ попадение на турнира. Той влезе към вратата на противника от ляво и с нисък удар прати топката точно до гредата.

Но само 10 минути по-късно Тунис изравни след доста хубава атака. Комбинацията стигна до крайния защитник Али Абди, който влезе по крилото и после върна назад към Хамза Рафия и атакуващият халф на Лече прати топката в мрежата.

През втората част тимът на Тунис владееше топката, но без особен ефект. Срещата се игра на стадиона Корхого, който е съвсем близо до границата с Мали и тази страна определено имаше повече поддръжници на трибуните. 11 минути преди края на срещата те можеха и да се зарадват на втори гол, но тунизийската защита изчисти топката от крака на Синайоко.

Първите два отбора от всяка група в турнира продължават към втората фаза, както и три от шестте трети отбора. На същия този стадион Тунис, който победи Франция на Световното първенство в Катар през 2022-а година, се нуждае от задължителна победа над Южна Африка, за да продължи към осминафиналите.

Намибия - Тунис 1:0 в двубой от турнира за Купата на африканските нации