Сенегал постигна първата победа в турнира за Купата на африканските нации провеждащ се в Габон.

Играчът на Ливърпул Садио Мане откри резултата в десетата минута срещу отбора на Тунис. Кара Мбоджи, който играе за белгийския Андерлехт оформи крайното 2:0 двадесет минути по-късно.

Тунизийците осъществиха натиск, бяха на няколко пъти близо до гола. Но Сенегал с много дисциплинирана игра запази преднината си и е вече фаворит за продължаване на четвъртфинал.

Срещата се игра във Франсевил и беше от група B.

Камерун и Буркина Фасо също завършиха 1:1 (ВИДЕО)

И четирите отбора в група А на КАН са с изравнени показатели

В първия двубой на същия стадион Алжир и Зимбабве не излъчиха победител и си отбелязаха по два гола.

Звездата на Лестър Рияд Махрез вкара попаденията за отбора от севера в 12-ата и 82-ата минута. Зимбабвийците бяха близо до изненадваща победа след головете на Кудакуаше Махачи в 17-ата и Ниаша Мушекуи в 29-ата минути.

Тези резултати за пореден път доказаха, че в Африка отборите са много равностойни и мачовете са непредвидими.