И вторият мач от Купата на африканските нации завърши наравно 1:1. Отборите на Буркина Фасо и Камерун изиграха един много динамичен мач.

През първото полувреме „лъвовете" от Камерун имаха териториално и игрово надмощие, но успяха да отбележат едва един гол. В 35-ата минута Бенжамен Моуканджо изпълни перфектно пряк свободен удар от границата на наказателното поле.

Камерунците имаха още няколко добри възможности, които с типична африканска наивност пропиляха.

След почивката играчите на Буркина Фасо смело погледнаха напред и 15 минути преди края Исуфу Дайо изравни с глава от близо. Топката достигна до него, когато лошо подредената камерунска защита не успя да изчисти топката след центриране от фаул.

Габон не успя да победи Гвинея-Бисау в откриващия двубой на КАН 2017

Пълен дебютант обърка плановете на Габон (ВИДЕО)

Обамеянг не се оказа достатъчен за победата на домакините

До края срещата продължи да е много динамична, но гол не се стигна.

Така след срещите от първия кръг от група А и четирите отбора имат по една точка и голова разлика 1:1.