Мароко постигна първа победа в провеждащата се в Габон Купа на африканските нации.

Североафриканският отбор изоставаше в мача си срещу Того след пет минути игра след гол Матьо Досеви.

Възпитаниците на Ерве Ренар отговориха с два гола с глава отбелязани от Азиз Бухадуз и Ромен Саид. Резервата Юсеф Ен-Несири оформи крайното 3:1 в 72-ата минута.

Изравнителният гол беше комичен след като вратаря на Того Файкал Фажр увисна при корнер и остави Бухадуз да вкара с глава в малкото поле.

Емануел Адебайор за малко не изравни и да върне отбора си в мача, но Мунир се хвърли и спаси.

Снимка 274350

Това е едва третата победа за мароканците в последните 15 мача в Купата на Африка. Того има още по-лошо постижение - 1 победа от 12 срещи.

Класирането в група C след втория кръг е:
1. ДР Конго 4т 3:2, 2. Мароко 3т 3:2, 3. Кот Д'Ивоар 2т 2:2, 4. Того 1 т 1:3.

Последните срещи са във вторник: Кот Д'Ивоар - Мароко в Ойем и ДР Конго - Того в Порт Жентил.

Мароко се нуждае от равен за да продължи, а ДР Конго дори може да си позволи минимална загуба. Кот Д'Ивоар трябва да победи, Того се надява да спечели минимум с два гола разлика.