ЦСКА направи поредната си важна крачка в Първа професионална лига днес.

След като завършиха 0:0 с Ботев на "Армията", а след това допуснаха и пълен обрат във Вечното дерби с Левски (1:2), "червените" се завърнаха подобаващо с първи успех в последните си три мача, надделявайки над Монтана.

Срещата на "Армията" завърши с победа за домакините с 2:1.

Точни в тяхна полза бяха Меркадо и Десподов. Почетният гол за съперника бе дело на Петър Атанасов.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: ЦСКА - Монтана

Кубемба заменя Каранга

Първото полувреме в столицата премина при очаквано надмощие на домакините, които владееха инициативата на терена.

"Армейците" не спираха да притесняват защитата на съперника, като пробваха атаки както по крилата, така и през централната част на игрището.

Снимка 282890

На първо време бранителите на гостите се справяха с "червените" набези, но малко по малко започнаха да издъхват и да оставят все по-широки празни зони в последната си игрална линия.

Именно при една такава ситуация, след 29 минути игра, Кевин Меркадо даде преднина на тима си, като се възползва от добро подаване на Десподов.

Самият Десподов удвои преднината на своя състав 6 минути преди почивката, когато добави топката в мрежата след шут на Кулма.

Гостите организираха две опасни контраатаки, които обаче не доведоха до нищо опасно пред Китанов, който пък бе на високо ниво, но определено нямаше много работа през първата част от мача.

Вторите 45 минути се оказаха по-скоро протоколни, като интересните положения в тях се брояха на пръстите на едната ръка.

Те отново бяха в полза на домакините, в чийто редици като резерва влезе Руи Педро.

Снимка 282889

Той определено раздивижи играта на тима, но до ново "армейско" попадение така и не се стигна.

Вместо това Петър Атанасов разочарова стража на "червените" две минути преди края на мача, разписвайки се за 2:1.

Така във временното класиране ЦСКА остава на третата позиция, като е на три точки зад Левски, но има и мач в повече.

Монтана е категорично последен в таблицата и ще е цяло чудо, ако не изпадне от българския футболен елит в края на сезона.

Стамен Белчев: Имаме много трески за дялкане

"Нужна е още доста работа, ако искаме да изглеждаме като гранд"

Атанас Джамбазки: Май има засади и при двата гола на ЦСКА...

"Ще гледам повторенията и ще коментираме отново"

Станислав Манолев: За мен беше чест да нося лентата днес (ВИДЕО)

Манолев: За мен беше чест да нося лентата днес (ВИДЕО)