60′

Десподов е изведен в добра позиция и стреля незабавно.

Вратарят на Монтана спасява.

55′

Домакините изглеждат спокойни и не личи да бързат да стигнат до трето попадение.

Мачът съвсем се "затвори".

Снимка 282889

53′

Две поредни центрирания в полето на Монтана.

Нищо сериозно не последва след тях.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме премина при очаквано надмощие на домакините, които владееха инициативата на терена.

"Армейците" не спираха да притесняват защитата на съперника, като пробваха атаки както по крилата, така и през централната част на игрището.

На първо време бранителите на гостите се справяха с "червените" набези, но малко по малко започнаха да издъхват и да оставят все по-широки празни зони в последната си игрална линия.

Именно при една такава ситуация, след 29 минути игра, Кевин Меркадо даде преднина на тима си, като се възползва от добро подаване на Десподов.

Самият Десподов удвои преднината на своя състав 6 минути преди почивката, когато добави топката в мрежата след шут на Кулма.

Гостите организираха две опасни контраатаки, които обаче не доведоха до нищо опасно пред Китанов, който пък бе на високо ниво, но определено нямаше много работа през първата част от мача.

45′

Почивка.

42′

Манолев излиза в добра голова позиция и стреля, но вратарят на Монтана спасява.

Нов шанс за "червените".

39′

2:0 за ЦСКА!

ГОЛ на Десподов!

Кулма стреля силно, топката отиваше към целта, но Кирил Десподов я довкара в мрежата за 2:0!

Снимка 282884

38′

Далечен изстрел на Кулма.

Александров лови без особени затруднения.

35′

Засада и на Кулма.

Поредна пропиляна възможност за "червените".

28′

ГООООООООООООООООООООООООООООЛ!

Меркадо бележи за 1:0!

Асистенция на Десподов.

Снимка 282883

27′

Жълт картон за Илиев, за негово нарушение срещу Манолев.

21′

Грешка на Симао връчва топката в краката на Сар.

Той шутира, а Китанов избива в ъглов удар.

20′

Засада на Пинто, след доста продължителна акция на "червените".

Определено липсва остротата в предни позиции за домкините.

15′

Селекционерът на националния отбор по футбол - Петър Хубчев е на стадион "Българска армия".

13′

Добра намеса на Десподов в защита, при първото сериозно положение за Монтана.

"Сините" изпълниха ъглов удар и при получилото се разбъркване техен футболист стреля към вратата, като именно Десподов изби кълбото в последния момент.

12′

Симао подава към Десподов в наказателното поле.

Последният обаче не успява да я овладее подобаващо и я губи.

8′

Гостите нямат идея как да демонстрират способностите си в предни позиции.

Най-вече защото не достигат до голови ситуации, но също така и защото не владеят топката достатъчно продължително.

5′

Поредица подавания между Меркадо и Пинто.

До точен изстрел обаче не се стига.

4′

Дълги разигравания между футболистите на ЦСКА.

Монтана не вижда много често топката, в тези начални минути на мача.

Снимка 282893

1′

Милчо Ангелов 77.Небойша Иванчевич

ЦСКА ще опита да направи днес първата стъпка към завръщане към постоянството. В рамките на миналата седмица "армейците" заличиха позитивните впечатления от старта на пролетта, след като завършиха 0:0 с Ботев на "Армията", а след това допуснаха и пълен обрат във Вечното дерби (1:2).

Срещата с Монтана днес започва в 17:30 часа на "Армията".

"Червените" ще търсят убедителна победа, с която да възвърнат позагубеното си самочувствие.

Мариана обеща: Вдигам Каранга за дербито с Лудогорец

Нападателят се лекува при сръбкинята

Треньорът на Монтана - Атанас Джамбазки наскоро призна, че всички срещи на тима до баражите за оставане в Първа лига ще бъдат като контроли и играчите ще се обиграват за решителните битки.

ЦСКА няма да може да разчита на нападателя Фернандо Каранга, както и на универсалния бранител Александър Дюлгеров. Защитникът така и не се включи наравно в тренировките със своите съотборници и продължава да се възстановява от травма в бедрото, получена в мача с Ботев. Стойчо Атанасов също има контузия и остана извън групата.

Вместо Каранга на върха на атаката ще действа Кубемба, а по дясното крило се очаква Десподов да замени Кулма. Симао пък почти сигурно ще замести наказания за един мач Бумал в средата на терена.

Белчев отсече: Мачът с Левски е история, трябва да го забравим!

Ето какво заяви треньорът на ЦСКА преди мача с Монтана

ЦСКА спечели първия мач като гост на Монтана в Ловеч с 2:0. Попаденията тогава реализира Милчо Ангелов като резерва. Той отново ще остане на пейката днес. От групата ще отпадне Рафа Перес или Густаво Кулма заради изискването за трима чужденци извън ЕС в списъка.