Локомотив (Пловдив) постигна неподлежаща предварително на съмнение победа над Светкавица. "Смърфовете" треснаха "мълниите" на собствения стадион "Лаута" с 2:0 с огромна лекота.

Гостите, които влязоха в "А" група по принуда, не наподобяваха с поведението си на терена дори и на туристи. Може би и затова едва 1 500 зрители предпочетоха да гледат на живо от трибуните шампионатната среща.

Сред малцината на официалната ложа място бе заел и бившият шеф на клуба Левент Назифоглу. Още с първия сигнал на двубоя пък стана ясно, че победата не може да се размине с домакините. Играчите на треньора Драган Канатларовски натикаха жалкия съперник в половината им без капка подценяване.

Логично бе голът, с който Локо поведе, да падне за отрицателно време. Данчо Тодоров откри в началните минути, а малко по-късно капитанът Здравко Лазаров удвои преднината на Локо (Пд).

Мачът стана абсолютно грозен през втората част, тъй като Светкавица по никакъв начин не показа, че заслужава място и в "Б" група. Поведението на търговищкия тим преспа и мотивът на Локо (Пд) за разгромна победа.

Победителят на "Лаута" не бе изненада, както и позицията на феновете на клуба. "Черно-бялата" агитка предизвика умиление с огромен транспарант, с който подкрепиха бившия старши треньор на отбора Димитър Димитров. "Кураж, Херо - ние сме с теб", гласеше посланието на пловдивските привърженици. Бургаският специалист води битка със злокачествен тумор и от следващата седмица заминава на лечение в Австрия. За отбелязване е, че сръбският нападател Милош Релич записа дебют за Локомотив през последните 15 минути на футболната скука в Пловдив.

ЛОКО - СВЕТКАВИЦА 2:0 (СТАТИСТИКА)