Отборът на Славия продължава изкачването си в шампионата. "Белите" постигнаха втори пореден успех, след като този следобед взеха домакинството си на Царско село с 1:0. Двубоят се игра при непрестанен дъжд, като не предложи много интересни моменти. В герой за славистите се превърна капитанът им Галин Иванов, който реализира дузпа в 32-ата минута. Така селекцията на Златомир Загорчич вече е на само две точки от Топ 6. "Царете" пък продължават с неубедителните резултати и са предпоследни.

Славия - Царско село 1:0 (Развой на срещата по минути)

Галин Иванов се превърна в герой за "белите"

Двубоят в дъждовна София можеше да започне с кошмарна грешка за гостите на дебютанта Джони Пласид. Националният вратар на Хаити изпита затруднения при върната към него топка, която без малко не му бе открадната от дебнещия Чунчуков.

Снимка 446274

"Белите" бързи върнаха жеста и само си създадоха доста ядове в 5-ата минута. Петър Патев загуби прекалено леко коженото кълбо от Родни Антуи, който веднага подаде за включващия се от по-задна позиция Венци Христов. Бившият нападател на Левски обаче не успя да преодолее предвидливо пресеклия го Георги Георгиев.

Силното представяне на "царете" продължи и с отлична възможност пред Георги Минчев. Нападателят се пребори за отлична позиция при центриране и насочи с глава. Георгиев обаче се протегна максимално и успя да избие в корнер.

Снимка 446275

Славия беше изключително близо до повеждането в резултата. В 23-ата минута Галин Иванов сложи топката на главата на Чунчуков, който запрати топката под горната греда. Пласид обаче демонстрира страхотен рефлекс и отърва своите от доста неприятен момент.

В 27-ата минута Уесли Ната опита да повтори снощното изпълнение на своя сънародник Рафаел Форстър от Лудогорец. Халфът отправи мощна бомба от фаул, която попадна право в ръкавиците на "белия" страж.

Снимка 446272

Уникално неразбирателство в селекцията на "царете" доведе до гол за Славия в 32-ата минута. Густаво Карбониери и Пласид не се разбраха за това кой да блокира изненадващо изскочилия Чунчуков. Стражът на новака в елита се принуди да фаулира българския национал и реферът Георги Димитров не се поколеба да посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Галин Иванов, който запази самообладание и дари славистите с преднина.

До почивката футболистите на Никола Спасов така и не успяха да отправят адекватен отговор на отправеното предизвикателство.

Снимка 446271

Второто полувреме можеше да започне по отличен начин за "царете". Венци Христов напредна през центъра и си осигури много добра позиция за стрелба. Техничният му изстрел премина на сантиметри от долния десен ъгъл на домакините.

Серкан Юсеин сътвори много груба грешка, която веднага отвори възможност за бърза контра на Славия. Галин Иванов се впусна към топката в опит да остане сам срещу Пласид, но в крайна сметка беше изпреварен от халфа на Царско село.

Екзотичният вратар на Царско село - Джони Пласид се намеси решително в 72-ата минута, когато пое риска да напусне собственото си наказателно поле и с много точен шпагат да отнеме топката от играч на Славия.

Снимка 446276

Славия можеше да дочака последните минути далеч по-спокойно, след като в 86-ата Галин Иванов се подигра с двама от бранителите на Царско село. Последва негов отличен пас за Влади Узунов, но плътният му удар срещна тялото на защитник на гостите.

В следващия кръг на Славия предстои тежко гостуване на Берое. Царско село пък приема на свой терен Ботев (Враца).