Славия победи Витоша (Бистрица) след зрелищен обрат с 3:2. Калоян Кръстев вкара красив гол с глава в заключителните минути на двубоя. Преди това на два пъти бистричани повеждаха в резултата.

Славия - Витоша 3:2,  Калоян Кръстев отбеляза с глава за пълния обрат

Славия - Витоша 3:2, Калоян Кръстев отбеляза с глава за пълния обрат

Бистричани са неудобен съперник за "белите" от Овча купел

"Белите" се хвърлиха в непрестанни атаки от първите секунди. Но, както често се случва във футбола, една ситуация променя всичко. Георги Амзин изстреля снаряд и топката попадна в десния ъгъл на Кацарчев. Бяха изминали 11 минути, а Витоша водеше с 1:0.

Две минути по-късно Янис Карабельов беше изведен от Дарко Тасевски и разстреля по земя Кацарев за 1:1. Това отвори много играта.

Бистричани достигнаха до второ попадение. Емил Гъргоров остана сам след грешка на защитник и лесно изведе Витоша отново напред с 2:1.

Снимка 433973

До края на полувремето домакините бяха много по-активни, но не успяха да достигнат до бленуваното равенство.

Загорчич заложи на още по-офанзивна схема, докато Енгибаров искаше на всяка цена да запази преднината си.

Всичко се промени, когато отличния до този момент Кацарев направи детинска грешка. В 60-ата минута той изпусна топката и намиращия се до него Дарко Тасевски я търколи във вратата на Витоша за 2:2.

Снимка 433974

"Белите" вече летяха на крилете на вдъхновението. Те натиснаха много. Загорчич пусна завърналия се от Италия Калоян Кръстев и ходът му се оказа печеливш.

Кръстев стреля с глава в 88-ата минута. Топката се отклони от дясната греда и стана неспасяема за Кацарев.

В последните секунди Витоша можеше да стигне до трето равенство, но късметът покри Стериакис и Славия.