Отборът на Черно море сложи край на серията от мачове без загуба на Нефтохимик, при днешното си гостуване от 25-ия кръг на Първа професионална лига.

Поредицата срещи без поражение за бургазлии бе спряна, след като варненци спечелиха дербито, играно край морето днес, с 3:1.

Нулевото равенство нямаше да бъде изцяло показателно за случилото се на терена, като двубоят предложи почти всичко, което може да бъде видяно в един футболен сблъсък.

В крайна сметка всичко в този мач бе решено от влезлия като резерва Марек Кузма, разписал се в 69-ата и 72-ата минути от мача. Почетният гол за домакините вкара Вълчев, а точка на спора постави Пируло, вкарал за 3:1 в даденото от съдията продължение.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Нефтохимик - Черно море

Капитанът на "моряците" се завръща

Бургазлии записаха 3 победи и 2 равенства през пролетта и заедно с Лудогорец бяха сред двата непобедени през пролетта тимове.

Мариян Огнянов гори и за Черно море

Футболистът подновни тренировки, но не е готов за мача

Варненци имаха нужда от само една точка, за да си гарантират мястото в Топ 6, но не излязоха на "Лазур" с мисълта за равенство, а гониха победата през цялото време.

Сред титулярите се завърна капитанът Георги Илиев, което наложи прекрояване на халфовата линия от страна на треньора Георги Иванов - Гонзо.

Снимка 280561

Наставникът на Нефтохимик Христо Янев очакваше и получи сериозна подкрепа от феновете. От клуба направиха голям жест към тях, като пуснаха билети от по само 3 лева.

Стартира подмяната на тревното покритие на "Тича"

Въпреки тази подкрепа обаче Нефтохимик капитулира днес.

Първото полувреме предложи страхотна драма, като се стигна до отменен гол, спасена дузпа и множество ситуации за отбелязване на гол и пред двете врати.

Още в 10-ата минута младият вратар на Черно море Дюлгеров извърши ненужно нарушение в наказателното поле, но в последствие се реваншира за тази своя неточност, като улови топката след изпълнената от Галин Иванов дузпа.

В 32-ата минута попадение на Пехливанов не бе признато от съдийската бригада, ръководеща мача. Повторенията на ситуацията не бяха съвсем категорични дали взетото решение е било правилно или не.

Така или иначе резултатът в мача бе открит след едва 69 минути игра, като влезлият малко по-рано в игра Марек Кузма бе точен за 0:1.

Само три минути по-късно той отново бе в прегръдките на съотборниците си, вкарвайки ново попадение за 0:2.

Още 4 минути след това резултатът отново бе променен, като този път домакините се разписаха, благодарение на Вълчев.

Крайното 1:3 оформи Пируло, вкарал гол в даденото от съдията продължение.

Нова промяна не беше регистрирана и Черно море се добра до доста важна победа, в борбата за гарантирано място в Топ 6 на класирането, като вече е 4-и. Нефтохимик остава 12-и.