87′

Жълт картон за Бумал.

84′

Бумал шутира далеч над вратата.

В известна степен този изстрел е почти пълно олицетворение на безсилието на домакините през тези втори 45 минути.

81′

Кишада сменя Кешеру.

78′

Официално предупреждение и за Кешеру.

77′

Нунеш е заменен от Педро.

70′

Кубемба заменя Каранга.

65′

Дикторът на стадиона обявява, че и двата гола на Лудогорец са били отбелязани от засада...

Интересно решение, от страна на домакините.

Снимка 286497

61′

Кафу получава страхотно подаване в полето на Китанов.

Не успява да се разпише и да сложи точка на спора.

59′

Жълт картон и за Саша.

58′

Официално предупреждение за Десподов.

Снимка 286493

57′

Жълт картон за Нунеш.

55′

Уникален пропуск на Каранга!

Нападателят пропусна сам срещу вратаря!

53′

Сериозно затишие на "Армията".

И на терена, а вече и по трибуните.

46′

Меркадо заменя Кулма.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме предложи голяма доза футболни емоции на феновете по трибуните.

Самите запалянковци пък се постараха да създадат атмосфера, подходяща за някои от най-големите сблъсъци на Стария континент.

Инициативата се владееше предимно от домакините, като гостите залагаха основно на контрадействия.

Футболистите на ЦСКА на първо време демонстрираха това, което наставникът на тима Стамен Белчев сподели, че иска да вижда от тях - интересна, разнообразна игра, пределна концентрация, много положения пред вратата на съперника и точни удари в целта.

За съжаление на запаляновците на столичани обаче резултатът бе открит от техния съперник.

Това се случи след 28 минути игра, когато Моци получи добро центриране в наказателното поле на Китанов и засече топката с глава в мрежата на "червените", давайки предимство на Лудогорец.

Четири минути преди почивката Кафу нанесе нов тежък за понасяне удар на "армейците", като след пас на Вандерсон бе точен за 2:0 за "орлите", намеквайки каква е целта на тима му в мача днес.

И при двете ситуации домакините претендираха за налични засади, но съдийският екип, отговарящ за тежките, важни решения в срещата, бе категоричен, че правилата са били спазени.

45′

Почивка.

43′

Жълт картон за Станислав Манолев.

42′

Домакините отново оспорват гола на разградчани.

За пореден път те претендират, че е имало засада, този път на Вандерсон.

Снимка 286482

41′

0:2!!!

ГОЛ на Кафу!

Предимството на гостите е удвоено, като мачът определено навлиза в неприятно русло за столичани!

37′

Многократните повторения на гола на Моци показват, че по-скоро няма засада при попадението на румънския защитник.

Ситуацията определено е тънка.

35′

Силен шут на Пинто!

Ренан лови.

31′

Пробив на Кулма и центриране.

Десподов пропуска да изравни резултата!

28′

Първо официално предупреждение в мача.

То е за Антон Недялков.

28′

ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Моци!!!

27′
23′

Футболистите на ЦСКА изглежда са се съобразили с препоръките на Стамен Белчев, дадени им още преди няколко седмици, в интервю за ТОПСПОРТ.

Агресията в представянето им е видима, а желанието за добра изява и пределната им концентрация със сигурност са налични.

Стамен Белчев специално за ТОПСПОРТ: Научих много от Мъри, Любо Пенев и Люпко, искам всичко с ЦСКА!

"Стойчо Младенов ме искаше в Португалия, Гочето - на "Армията"

20′

Педро стреля, Ренан спасява!

В последствие нова добра намеса на стража на гостите и след добавката на Каранга!

19′

Феновете на ЦСКА определено не са особено сдържани в проявите си на трибуните.

Няколко сериозни бомбички стреснаха щабовете на двата тима на резервните скамейки.

Снимка 286475

15′

Обещаната от феновете на домакините хореография продължава.

12′

Националният селекционер Петър Хубчев и неговият екип са на стадиона.

Снимка 286473

10′

Атмосферата на "Армията":

8′

Кешеру подава към Марселиньо.

Той се засуетява и не успява да стреля, но печели корнер.

4′

Нунеш е изключително деен в тези начални минути.

Два поредни негови пробива в половината на съперника.

3′

Атака за "червените".

Комбинация Нунеш - Кулма води до фаул пред полето на Лудогорец.

1′

Гостите спазиха обещанието си да не бъдат 100% "вносни" срещу ЦСКА.

Лудогорец без българи в сблъсъка с ЦСКА

100% чуждестранен състав на "орлите" в дербито

1′

Присъствието на фенове на стадиона вече е впечатляващо, още преди старта на срещата.

Снимка 286471

Предстои на територията на съоръжението да се появят и запалянковците, взели участие в "червеното" шествие преди двубоя.

"Червеното" шествие преди мача с Лудогорец започва

"Край на безкрайната комплексарщина, егоцентризъм и солидно количество гел"

1′

8.Кевин Кубемба 11.Жуниор Кишада

ЦСКА приема Лудогорец в мач от 26-ия кръг на Първа лига. Сблъсъкът на стадион "Българска армия" стартира в 20:00 часа. Главен съдия на двубоя е Стефан Апостолов.

Свиреп завършек ще отбележи края на редовния сезон във футболния ни елит. Изходът няма да промени нищо в класирането, но зарядът е голям, заради вече станалата хронична омраза между двата отбора.

В момента напрежението на "Армията" е повече от всякога този сезон след скандално проваления търг за запорираната клубна марка през седмицата и обвиненията за задкулисни игри към боса на разградчани Кирил Домусчиев.

Александър Томов пред ТОПСПОРТ: ЦСКА може повече да не стане шампион, питайте мафията защо Левски съществува!

"Синдик Дора Милева е виновна за случилото се на "Армията" вчера"

Заради войната на шефско ниво, битката на терена очаквано също ще е ожесточена. ЦСКА ще иска да си връща за загубата 1:2 през есента в Разград и да разбие мита за непобедимия шампион, чието единствено поражение е в 3-ия кръг от първенството - 0:1 от Левски на "Герена".

В лагера на "червените" всички са готови за битка, като от групата отпадна само централният защитник Рафаел Перес - той бе жертван от чужденците извън ЕС, които не трябва да са повече от трима в разширения състав на треньора Стамен Белчев. За негов сметка в групата попадна нападателят Фернандо Каранга, който се възстанови от контузия.

Милко Георгиев: Мутренски времена? В Разград спомнят ли си как пребиха нашите фенове?!

Ето какво заяви административният директор на ЦСКА

При Лудогорец положението е по-лошо, тъй като ще липсват основни играчи. Това са двамата национали Владислав Стоянов на вратата и капитанът Светослав Дяков. Лукас Саша се завръща в групата след наказание.

Именно между него и Густаво Кампаняро е дилемата кой да партнира на Абел Анисе в средата на терена. Атаката най-вероятно ще води Клаудиу Кешеру, зад него ще действа Марселиньо, а по фланговете - Вандерсон и Кафу.

Лудогорец направи грешка в миналия кръг, завършвайки 2:2 срещу новака Дунав, и сега ще трябва да се поправят.

Строга охрана и сериозен полицейски ескорт за Лудогорец на "Армията"

Извънредни мерки за сигурност за мача с ЦСКА

На "Армията" мечтаят най-накрая да видят победа срещу Лудогорец. Назад във времето фалиралият ЦСКА така и не успя да надвие разградчани, като се добра само до 4 равенства в София и загуби цели 8 двубоя.

"Червените" също не успяха да победят в миналия кръг, като завършиха 1:1 срещу Локомотив в Пловдив. Тогава за пореден път се видя, че ключовият проблем за Стамен Белчев е неумението на футболистите му да вкарват голове от многото създадени положения пред противниковата врата.