Монтана успя да се добере до трите точки при домакинството си на Славия. Домакините измъкнаха успеха, въпреки че игра с човек по-малко през почти цялото второ полувреме.

Благодарение на победата, монтанци се изравниха по точки с днешния си съперник на десетото място в класирането.

Първото полувреме не предложи почти нищо интересно на малцината зрители по трибуните на "Огоста". Личеше си че и двата тима няма за какво да се борят и просто доиграват първенството.

Славия започна по-добра след почивката и получи право на дузпа в 53-ата минута. Кушев стреля с атрактивна ножица, а Георги Иванов игра с ръка пред вратата. Реферът му извади директен червен картон и посочи бялата точка. Кушев застана зад топката, но я прати в гредата.

Мачът вървеше към нулево реми, когато домакините успяха да се възползват от едно статично положение. След центриране от корнер, Николай Домакинов се извиси и с глава заби топката в мрежата за 1:0.