Отборът на Монтана постигна ценна победа с 2:0 като гост на Локомотив (Мездра) в първия двубой от 12-ия кръг на "А" група. Тимът на Стевица Кузмановски стигна до успеха след попадения на Тихомир Трифонов в 41-ата минута и Бето в 85-ата.

С победата монтанци се изкачи на 5-о място в "А" група с актив от 17 точки, колкото има и Берое.

Гоститя бяха по-добрият отбор и имаха повече голови положения. В 40-ата минута Едуардо пропусна от добра позиция. В следващата минута след центриране от корнер двама защитници на Локо (Мездра) се сблъскаха във въздуха, топката стигна до Тихомир Трифонов, който от няколко метра пред вратата вкара за 1:0.

През втората част гостите отново атакуваха повече. В 68-ата минута Миро Иванов пропусна, а след това Бето остана сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

В 82-ата минута Георги Каранейчев стреля по-опасно, но вратарят на гостите Цветомир Цанков улови. В 85-ата минута Мирослав Иванов изведе отлично Бето през центъра на защитата на домакините, бразилецът прехвърли вратаря Христо Иванов и оформи крайното 2:0.