Монтана успя да спечели изключително интересното дерби на Северозападна България с Ботев (Враца). Мачът бе един от най-интересните от началото на сезона и закономерно завърши с цели 6 гола - 4:2 за гостите от Монтана.

Срещата бе много динамична и премина през куп обрати. В началото Ботев бе по-активният тим пред ентусиазираната публика във Враца. Чисти голови положения в първите минути обаче нямаше.

В 13-ата минута дойде първата реална голова възможност. Бевероятен пробив направи отляво Ивайло Данчев, след което топката стигна до Бранимир Костадинов и той от много близко разстояние не успя да се разпише.

В 19-ата минута малко неочаквано все пак Монтана поведе. Борис Кондев бе изведен много добре зад гърба на защитата на Ботев и доста елегантно реализира, за да открие резултата в полза на гостите - 1:0.

Последва безрезултатен натиск на Ботев. Вместо изравняване, последва втори гол за Монтана в последната минута на полувремето. Гостите организираха много добра атака, при която Дюлгеров бе изведе добре отдясно, центрира и Едуардо с шпагат засече топката - 2:0.

Началото на втората част обаче бе убийствено. В 46-ата минута Траян Траянов намали резултата след игра с глава след корнер - 1:2.

Две минути по-късно Ботев изравни. Ивайло Данчев е изведен зад гърба на защитата на Монтана, след което елегантно финтира стража на домакините и изравни - 2:2.

Монтана обаче бързо отговори на удара и успя отново да поведе в резултата. В рамките на 5 минути момчетата на Стефан Грозданов подпечатаха успеха си.

В 63-ата минута след продължителна атака отдясно, Янко Сандански бе оставен непокрит и успя да изведе отново тима си напред в резултата - 2:3.

Пет минути по-късно Луис Едуардо бе изведен прекрасно отдясно и вкара с фантастичен удар за крайното 2:4.

До края Ботев се опита отново да се върне в мача, но силите на момчетата на Сашо Ангелов не стигнаха.