Отборите на Локомотив (Пловдив) и Лудогорец не се победиха в сблъсъка помежду си от 5-ия кръг на Първа професионална лига.

Спорът на "Лаута" в Пловдив завърши при резултат 2:2.

Точен за домакините беше Мартин Камбуров, разписал се през първата част, докато за "орлите" Пластун изравни малко след почивката.

2:1 за "зелените" направи влезлият като резерва Кешеру, а крайното 2:2 оформи Райков, с попадение от свободен удар.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в коментара ни по минути:

НА ЖИВО: Локомотив (Пд) - Лудогорец

"Орлите" трябва бързо да преминат от режим "Европа" към ППЛ

Двубоят вече е пословичен за родните футболни стандарти, тъй като винаги е съпътстван с много напрежение и изненадващи резултати. И този път изключение нямаше.

„Орлите“ търсиха своята първа победа като гост, тъй като до този момент загубиха визитата си на Левски с 1:0 в шампионата.

„Смърфовете“ пък се опитаха да станат едва първия клуб, който е успял да накаже разградчани в три поредни домакинства. За тяхно съжаление тази възможност не им се отдаде.

Треньорът на Локо Илиан Илиев не можеше да използва в този мач контузения Суда. Наставникът очаквано заложи на атакуваща формация, с Мартин Камбуров на върха в нападението.

Класиране в Първа лига

Вижте пълно класиране в Първа лига за сезон 2016 - 2017

В същото време гостите този път не пестиха сили и заложиха на оптимален състав, въпреки спекулациите, че ще разчитат на част от резервите си.

След няколко оспорвани начални минути, домакините излязоха напред в резултата.

Точен в тяхна полза, с чудесно изпълнение от въздуха, беше Мартин Камбуров.

До почивката нови голове не паднаха и Локо се оттегли с попадение в аванс.

Малко след подновяването на играта обаче акция на гостуващия състав завърши с гол на Игор Пластун за 1:1. Пловдивчани имаха известни претенции за налична засада в головата ситуация, но повторенията показаха, че оспорванията на съдийското отсъждане са по-скоро неоснователни.

2:1 за шампионите направи влезлият като резерва Клаудиу Кешеру в 73-ата минута на двубоя, а крайното 2:2 оформи Симеон Райков, вкарал топката във вратата на Стоянов от свободен удар малко преди последния сигнал на рефера Ставров.

Извършените промени от двамата треньори изостриха играта на терена, но така и не доведоха до определянето на един конкретен победител от сблъсъка, завършил при резултат 1:1.