Левски спечели дербито на 8-ия кръг на „А" група срещу Литекс. „Сините" победиха „оранжевите" с 2:1, в изпълнен с нерви мач на „Герена". Попаденията станаха дело на Де Карвальо (30), Георги Миланов (63) и Симеон Райков (83).

Двата отбора завършиха срещата с по 10 човека, след като Рамос и Александър Цветков бяха изгонени, след като бяха санкционирани с по два жълти картона.

Като цяло мачът бе доста изнервен, а публиката на Левски създаде истински ад за треньора на Литекс Христо Стоичков. Феновете пееха нецензурни рефрени и издигнаха обидни транспаранти по адрес на Камата.

Победата за Левски е изключително важна, тъй като в следващия кръг „сините" излизат срещу кръвния враг ЦСКА.

Срещата започна равностойно. В 4-ата минута бившият играч на Левски Исмаил Иса създаде първото по-опасно положение в мача, след като остана сам срещу Пламен Илиев, стреля, но стражът улови без проблем.  Ловчанлии опитаха да наложат преса, но домакините противодействаха отлично.

Към 18-ата минута „сините" успяха да създадат две опасни положения, чрез Прохазка и Де Карвальо, но бранителите на Литекс се справиха с набезите им. В 30-ата минута домакините успяха да поведат в резултата. Христо Йовов центрира от фаул, Базил де Карвальо засече и стреля, а вратарят Илко Пиргов направи нелепа грешка, с която позволи на „сините" да отбележат за 1:0. В следващите минути, гостите опитаха да наложат превес, но така и не успяваха да създадат нещо по-опасно.
Втората част започна отново с натиск за гостите.

Само две минути след подновяването на играта, Левски остана с човек по-малко. Това се случи, след като Рамос бе изгонен за втори жълт картон за препречване. Санкцията обаче може да бъде определена като „леко пресилена", което със сигурност ще предизвика негативни коментари на „сините" след мача.

В 63-ата минута „оранжевите" успяха да изравнят резултата. Георги Миланов отправи шут от границата на наказателното поле, а Пламен Илиев се оказа неподготвен и допусна резултатът да стане 1:1. След попадението, гостите сякаш се поуспокоиха и изпаднаха в пасивна игра.

В 73-ата минута, ловчанлии също бяха попарени от съдията, след като Александър Цветков бе изгонен за втори жълт картон, като отново действията на съдията Георги Иванов бяха доста пресилени. Събитията на терена започнаха да стават все по-хаотични, докато в 93-ата минута „Герена" избухна. Станислав Ангелов влезе в наказателното поле, увличайки няколко бранители на Литекс и подаде към Райков, който с красив гол направи резултата 2:1.

Литекс се втурна да изравнява, но опитите на Иса, Миланов и Йеленкович останаха без резултат.

След този мач, Левски продължава да е на 2-ото място в подреждането, с актив от 22 точки. Литекс пък е на 3-ата позиция с 14 пункта.

РАЗВОЯТ НА МАЧА ПО МИНУТИ, МОЖЕ ДА НАМЕРИТЕ ТУК!