90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: Национален стадион "Васил Левски", София Зрители: 11 234
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

ЦСКА победи Левски с 2:0 и съхрани надеждите си за титлата в Първа лига

Левски не сложи край на "червената" мечта, ЦСКА взе голямото дерби и продължава битката за титлата!

"Армейците" триумфираха с 2:0, последният кръг на Първа лига ще реши шампионския им спор с Лудогорец

90+2′

Картон и за младия Мартин Петков.

87′

Жълт картон за Божидар Чорбаджийски.

86′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! 0:2!! ЕВАНДРО!! И за да бъде „червеният“ триумф пълен, столичани удвоиха своята преднина в 86-ата минута. Тиаго изпълни корнер, който създаде доста голям хаос в имащата човек по-малко "синя" отбрана. Всичко това позволи на хитрия Евандро да се пребори за топката и отблизо реши спора, хвърляйки в дива радост Сектор "Г".

84′

ИЗГОНИХА НУНО РЕЙШ! Надеждите на Левски да се добере поне до равен в дербито намаляха неимоверно, след като Нуно Рейш си изкара втори жълт картон в 84-ата минута. Португалецът допусна да загуби топката в невралгична зона и се принуди да фаулира Бикел, което значеше и негово преждевременно напускане на терена.

83′

Последна смяна в този мач, Георги Тодоров пуска в игра младия Мартин Петков вместо Давиде Мариани.

Снимка 424480

81′

След кратък период на дискомфорт, Левски стигна до някакъв отговор в 81-ата минута. Перфектно центрирана топка от фаул сякаш щеше да достигне до Валери Божинов, но в решителния миг, макар и с риск да си наниже автогол, с глава изчисти Божидар Чорбаджийски.

80′

Дефанзивна смяна осъществява треньорът на ЦСКА - Добри Митов. Жанио Бикел ще замени Енрике Рафаел.

Снимка 424481

78′

Официално предупреждение за Нуно Рейш от Левски.

75′
Снимка 424498

70′

Светкавична смяна в редиците на Левски. Валери Божинов заменя Станислав Костов.

69′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!!! 0:1!! ТИАГО!! Ключов момент в дербито настъпи с идването на 69-ата минута. Тогава с едва втория си точен удар към вратата, ЦСКА успя да поведе в резултата. Звездата на "армейците" Тиаго Родригес изпълни един от своите специалитети - пряк свободен удар. Малко късметлийски топката се отби в гърба на Станислав Костов, а рикошетът беше достатъчен, за да хване в крачка Николай Михайлов и да го матира за 0:1.

68′
Снимка 424496

66′

Жълт картон за изнервения капитан на Левски - Живко Миланов.

62′
Имаше ли дузпа за ЦСКА в дербито срещу Левски?

Унтонджи игра с ръка, но сигнал от съдията не последва

61′

Рокада и в лагера на "армейците". Жоржиньо бива заменен от Евандро Да Силва.

Снимка 424497

60′

Смяна в лагера на Левски. Илия Юруков отстъпва мястото си на Мартин Райнов.

55′

Картон за Кристиян Малинов, който бурно оспори съдийско решение.

54′

НЕОТСЪДЕНА ДУЗПА ЗА ЦСКА? Наглед спокойната среща между "сини" и "червени" беше белязана от дискусионно съдийско отсъждане в 54-ата минута. Символичните гости имаха основателни претенции за дузпа към главния съдия Драгомир Драганов, който не посмя да свири наказателен удар за "армейците". Всичко се случи след отлично навлизане на Рубен Пинто към малкото вратарско поле, който реши да чукне за непокрития на дузпата Соу. Коженото кълбо, макар и отблизо, се спря в ръката на Седрик Унтонджи и донякъде спря добрата голова възможност за ЦСКА. Липсата на желаното решение от рефера пък вбеси играчите на Добри Митов, като жълт картон получи Кристиян Малинов, който освен псувни обиди и съдията със звучното "палячо".

50′

МАЛИНОВ! ЦСКА "откри" втората част с добра възможност на своята сметка. Кристиян Малинов беше намерен в полето на Левски. Халфът се възползва от оставеното му пространство от съперниковите бранители и шутира технично към далечния ъгъл. За негово нещастие обаче топката не порази "синята" мрежа.

49′
Снимка 424499

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЧИВКА!

Снимка 424490

Източник: БГНЕС

45′

КОНТУЗИЯ ЗА ТУРИЦОВ! Секунди преди Драгомир Драганов да даде край на първата част, "червените" дадоха свидна жертва в лицето на своя краен бранител Иван Турицов. Националът беше грубо фаулиран от Паулиньо, като последствията бяха главно върху неговото коляно, което се усука зловещо. Картон за провинилия се бразилец обаче нямаше.

40′

Малко преди почивката новият национал на България - Станислав Иванов направи пореден успешен пробив по крилото, който продължи с пас за адаша му Слави Костов, намиращ се на дузпата. Голмайсторът на Първа лига обаче обработи прекалено тромаво топката и не успя да отправи изстрел.

38′

МАРИАНИ! Силните мигове за вековниците продължиха и 180 секунди по-късно индивидуален рейд на Мариани завърши с тежък изстрел по земя, който предизвика чудесната реакция на Витаутас Черниаускас.

35′

След дълга пауза, Левски отново организира нещо интересно пред вратата на опонента. В 35-ата минута Паулиньо и Горанов много технично разиграха на тъча, като вторият центрира отлично за връхлитащия около дузпата Илия Юруков. Талантът с №77 обаче явно не беше готов за отговорността и изстрелът му мина високо над горната греда.

33′

Тиаго опита нещо доста нестандартно в 33-ата минута, стреляйки директно от фаул при дистанция от над 25 метра. Николай Михайлов не беше подложен на изпитание.

Снимка 424491

29′

ЦСКА се възползва от "синя" грешка в центъра на терена, която беше трансформирана в пас по въздух от Рубен Пинто за Али Соу в 29-ата минута. Гамбиецът реши да стреля от изключително малък ъгъл, което предначерта и разочароващото излизане на коженото кълбо в аут.

26′
23′

Младият Илия Юруков можеше да запише името си в историята на дербито, но опита му за стрелба от границата на наказателното поле се увенча с аут.

21′

Изпълнителният директор на Левски - Павел Колев гледа дербито в компанията другия силен човек в клуба - румънецът Джовани Бекали.

Снимка 424479

18′

Отбраната на Левски можеше да сътвори груба колективна грешка в 18-ата минута. Нуно Рейш не прецени извеждащо подаване за Али Соу и реши да остави топката зад гърба си. Пасът към африканския нападател на ЦСКА обаче не се оказа чак толкова лош и само навременната намеса на Николай Михайлов предотврати нещо по-опасно пред левскарската врата.

16′

Сгрешен извеждащ пас на Малинов към Тиаго вбеси до краен предел Люпко Петрович, който тегли здрава псувня на своите възпитаници, пропилели отличен шанс да матират своя опонент.

14′

Жоржиньо напредна с топка в крака през центъра и предпочете да завърши с мощен шут от далечна дистанция, който мина високо над горната греда на Михайлов.

10′

Първите наченки за офанзивна агресия от ЦСКА бяха регистрирани в 10-ата минута, когато Енрике Рафаел влезе на скорост в полето на Левски, но вместо удар, потърси възможността да падне за дузпа, с което допусна огромна грешка, а и неодобрението на главния съдия.

Снимка 424482

7′

РЕЙШ!! Момчетата на Георги Тодоров продължиха да бъдат по-креативни в атака и с настъпването на 7-ата минута пак сътвориха опасност след корнер. Нуно Рейш съумя да насочи с глава след центриране на Мариани, ала стражът на ЦСКА се намеси решително, миг преди дебнещият Костов да се опита да отклони в неговата мрежа.

3′

Столичната битка започна доста по-добре за символичните домакини. В 3-ата минута Иван Горанов осъществи добро включване по фланга, след което центрирането му беше избито в корнер. При него Витаутас Черниаускас, може би заслепен и от слънцето, сътвори огромна грешка, избивайки в намиращия се Хали Тиам на далечната греда. Всичко за "армейците" обаче щастливо завърши с много неточен шут на Паулиньо от границата на наказателното поле.

2′

Малко преди началото на дербито, ръководството на Левски бе организирало кратка церемония по "изпращането" на трима от напускащите клуба през лятото футболисти. Легендата Кирил Ивков връчи почетни плакети на Милош Цветкович, Жерсон Кабрал и Давид Яблонски, които повече от година и половина бяха ключови фигури в селекцията на "сините".

2′

Сред официалните зрители от страна на Левски е Ивайло Цветков - Нойзи, който е спряган за новия административен директор на клуба.

1′

НАЧАЛО НА ГОЛЯМОТО ДЕРБИ! Срещата се явява прощална за съдийския наблюдател Евгени Геров, който излиза в заслужена пенсия.