90+5′
Турнир: efbet Лига Стадион: Национален стадион "Васил Левски", София Зрители: 6789
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Лудогорец спечели гостуването си на Левски с 2:0

Лудогорец отказа Левски за втори път от титлата, Сектор "Б" без малко не линчува провокатора Моци

Екшън на националния стадион, два червени картона и спорни съдийски решения...

90+3′

Мартин Петков - Меси е последната смяна, осъществена от Левски. Напуска Давиде Мариани.

90′

Абел Анисе ще доиграе оставащите мигове от срещата за сметка на Вандерсон.

85′

Марселиньо напуска игра, за да може Стойчо Стоев да възстанови броя на своите централни бранители. В игра ще видим Георги Терзиев.

85′

Изигралият много силен мач тази вечер Илия Юруков бива заменен от Богдан Вашчук.

82′
81′

ПРОВОКИРАЛИЯТ АГИТКАТА НА ЛЕВСКИ КОЗМИН МОЦИИ Е ИЗГОНЕН!

78′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 0:2!! МОЦИ - ДУЗПА!! Зад топката застана Козмин Моци, който се справи хладнокръвно със задачата си и реализира в средата на вратата. Последвалите реакции на румънеца обаче не бяха достойни за уважение. Защитникът реши да изразява бурно реакцията си пред Сектор "Б", което доведе до абсолютен хаос на националния стадион. Мачът беше временно прекратен, а само заради бързата намеса на стюарди и полиция, в центъра на столицата не се стигна до батални сцени. Напълно заслужено пък вторият голмайстор на Лудогорец беше изгонен след втори жълт картон заради непремерената си дързост.

77′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ИВАН ГОРАНОВ! Очакваната неприятност застигна левскарите в 77-ата минута, когато лудогорци се възползваха от сериозна пробойна в отбраната на съперника. Шверчок остана напълно сам срещу Ники Михайлов, като беше съборен от настигналия го Иван Горанов. Всичко това значеше едно - червен картон за капитана на "сините" и дузпа за разградчани.

74′

Паулиньо получава поредния си жълт картон с екипа на Левски.

73′

Георги Дерменджиев прави смела смяна, като пуска в игра младия Мартин Д. Петков на мястото на Станислав Иванов.

Снимка 418148

72′

ВАНДЕРСОН! И докато "сините" все още преживяваха дискусионното положение, Лудогорец можеше да приключи дербито с втори гол. Вандерсон за пореден път избяга на тромавата софийска защита, но в крайна сметка всичко приключи с изстрел на бразилеца в аут.

70′

Жълт картон за Милош Цветкович, който бурно протестира срещу неотсъдената дузпа.

68′

СПОРНО! Отборът на Левски се смяташе за сериозно ощетен в 68-ата минута, когато съдията Стоянов не пожела да отсъди дузпа в полза на Левски. Всичко се случи, когато намиращият се на крилото Костов реши да пусне към своя капитан Горанов. Футболистът с №4 беше застигнат от Вандерсон в гръб и падна в наказателното поле, но сигнал от Сватбата така и не последва.

67′

Голмайсторът за Лудогорец Клаудиу Кешеру бива заменен, а на негово място влиза Якуб Шверчок.

59′

Жълт картон за Сисиньо.

53′

ГОРАЛСКИ! Лесната пропускливост на "синята" защита предразположи лудогорци да бъдат близо до втори гол в 53-ата минута. Яцек Горалски отправи страхотен диагонален изстрел, който беше избит с доста трудности от Ники Михайлов, напсувал след това "виновниците", довели до неговата витална намеса.

50′

Второто полувреме стартира с няколко статични положения в полза на Левски, но те така и не притесняваха Ренан.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′
Снимка 418147

41′

Жълт картон за безкомпромисния Яцек Горалски.

37′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 0:1!! КЕШЕРУ БЕЛЕЖИ! Съдбата спря да покрива Левски и логичното се случи в 37-ата минута. Лудогорци организираха постепенна атака, която беше изпъстрена с много подавания по земя. Необходимата острота се придаде от Вандерсон, който пусна фантастичен извеждащ пас за Марселиньо. Останал зад гърба на "синята" отбрана, бившият български национал предпочете да комбинира с непокрития Кешеру и за стрелеца се оказа детска игра да вкара в опразнената врата.

34′

Жълт картон за Мартин Райнов, който наруши правилата в центъра на терена.

32′

Първи жълт картон в мача. Получава го Козмин Моци, който е доста ядосан от случилото се.

Снимка 418150

31′

ГРЕШКА НА МИХАЙЛОВ! Тежките мигове за домакините продължиха и в 28-ата минута голямо неразбирателство между Тиам и Михайлов можеше да завърши с гол за шампионите. Марселиньо обаче не се възползва от неочаквания "подарък" и стреля разочароващо в аут.

25′

ГРЕДА ЗА ГОСТИТЕ! Лудогорец се размина с попадението в 25-ата минута. Козмин Моци се оказа най-съобразителен при центриране от фаул и с глава насочи към далечния ъгъл на Михайлов. Стражът на домакините "замръзна", но за нещастие на румънеца, ударът му намери сглобката. Шанс за добавка пък веднага се откри пред Клаудиу Кешеру, но сравнително непохватния изстрел на нападателя намери тялото на Хали Тиам.

22′

Отлично впечатление в редиците на Левски прави младият Илия Юруков, който вече на няколко пъти открадва топки от съперника в центъра на терена.

Снимка 418145

16′

И ПАК КОСТОВ! И ако в предишната атака стрелецът беше длъжник, в 16-ата минута той получи перфектен пас от Мариани и само с едно докосване съумя да елиминира Антон Недялков. Отправеният от него шут обаче попадна право в обсега на сигурния Ренан.

15′

КОСТОВ! Сякаш от нищото, Левски получи страхотен шанс да отбележи в 15-ата минута. Илия Юруков открадна топка от Горалски в центъра, след което създаде бърза контра заедно със Слави Костов. Централният нападател на "сините" обаче провали цялата ситуация, тъй като предпочете да завършва сам, а не да комбинира с двама непокрити негови колеги. В крайна сметка всичко завърши с изстрел в аут.

11′

СПОРНО! В 11-ата минута Левски беше "спасен" от страничния съдия Георги Тодоров, който вдигна несъществуваща засада на Клаудиу Кешеру. В този миг футболната ситуация беше покривана от Иван Горанов и тя можеше да доведе до сериозна опасност пред вратата на вековниците.

7′

Напрежение в наказателното поле на "сините" имаше и малко след това, когато Вандерсон центрира остро от фаул, а левскарската отбрана трябваше да преживее едно леко меле, преди Хали Тиам да изчисти коженото кълбо надалеч.

Снимка 418146

2′

ШАНС ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Гостите от Разград афишираха сериозните си амбиции в мача, като създадоха опасно голово положение още в 30-ата секунда. Адриан Попа проби прекалено лесно през зоната на Горанов, след което пробва остър пас за Вандерсон. Николай Михайлов следеше ситуацията внимателно и пресече всичко още в зародиш.

1′