90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 9655
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски победи Етър с 1:0 и се пребори за участие в Лига Европа

Левски оцеля в трети пореден бараж, Валери Божинов прати "сините" в Лига Европа!

Вековниците надвиха много трудно Етър с минималното 1:0

90+2′

Официално предупреждение и за Здравко Илиев.

88′
Снимка 425888

87′

Последна смяна за Етър. Снажният Артюнин се появява в игра и ще замени Велко Батрович.

86′

Левскарското спокойствие можеше напълно да се възцари в 87-ата минута, когато Живко Миланов пробва късмета си от пряк свободен удар. На изпълнението му обаче липсваше съвсем малко точност.

83′

СТОЯНОВ!!! Инкасираният гол не сломи гостите, които се хвърлиха в търсенето на изравнителен гол. В 83-ата минута  "виолетовите" бяха близо до постигането на тази своя цел, след като момчетата на Краси Балъков създадоха сериозна опасност в полето на Михайлов. Възможността да нанесе решителен удар имаше Иван Стоянов, но след рикошет в крак на "син" бранител, топката излезе в корнер.

80′

Георги Тодоров прави своята последна смяна. В игра влиза младият Мартин Петков, излиза имащият жълт картон Илия Юруков.

Снимка 425876

78′

Още една смяна за гостите. Тя е доста офанзивна. Дино Мартинович заменя Румен Руменов.

76′

Волен Чинков бързо показва още един картон. Той е за Хали Тиам.

Снимка 425883

75′

Официално предупреждение за Георги Сърмов.

74′

ПАУЛИНЬО!! Емоцията в "синьо" бързо можеше да генерира и втори гол за домакините. Изключително близо до него беше Паулиньо, който стреля елегантно към далечния ъгъл на етърци. Коженото кълбо обаче мина на сантиметри от страничната греда.

Снимка 425884

71′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:0!! ВАЛЕРИ БОЖИНОВ!! С настъпването на 70-ата минута треньорът на Левски - Георги Тодоров предприе очаквана смяна като пусна в игра Валери Божинов на мястото на Слави Костов. Нападателят с №86 едва ли си мечтаеше и за по-добро включване в мача, реализирайки секунди след появата си на терена. Всичко започна от добра комбинация по фланга между Стаси Иванов и Живко Миланов, която завърши с центриране на опитния защитник. Подаването му се оказа изключително акуратно и намери вклиния се между защитниците на "болярите" Божинов. За бившия нападател на Ювентус пък остана най-лесното и отблизо наказа Христо Иванов с глава. Божигол отпразнува своето попадение изключително емоционално, показвайки с жестове, че неговото място е на "Герена"!

70′

Промяна в лагера на Левски. Валери Божинов се появява в игра вместо Станислав Костов!

62′

ШАНС И ЗА ЛЕВСКИ, И ЗА ЕТЪР! Двата тима имаха момент на офанзивен порив в 62-ата минута. Първо поразен от него беше съставът на Левски. Илия Юруков пусна хитър пас за намиращия се в засада Слави Костов. Флагът на страничния съдия не бе вдигнат, което позволи на нападателя да стреля от малък ъгъл, право обаче в ръцете на покрилия своя периметър Христо Иванов. Етър моментално прехвърли събитията в полето на опонента си, където Дани Младенов закъсня със стотни от секундата, за да засече едно остро центриране от фланга на Батрович.

60′
Снимка 425885

55′

Авантюристичен изстрел на Даниел Младенов, който не намира очертанията на Николай Михайлов.

53′

Първата интересна ситуация след паузата дойде пред вратата на гостите. Станислав Иванов и Слави Костов имаха леко неразбирателство кой от тях да отиграе получен пас в полето на търновци. В крайна сметка по-опитният от тях върна за Илия Юруков, ала хибридът му между шут и пас не свърши нищо полезно за неговия клуб.

50′

Първи жълт картон в двубоя. Получава го младият хлаф на "сините" - Илия Юруков.

47′

Рокада и в селекцията на Етър. Милчо Ангелов явно е разочаровал Красимир Балъков и той го заменя с ветерана Иван Стоянов.

46′

На полувремето в лагера на Левски трябваше да се справят с вече обичаен за тях проблем. Централният бранител Деян Иванов явно не можеше да продължи важния мач и така на неговото място се появи Седрик Унтонджи.

Снимка 425878

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Центриране от ъглов удар на Даниел Младенов, който обаче така завъртя топката, че тя излезе в аут...

40′
Интересни зрители на "Герена". Бившите левскари Георги Петков и Дарко Тасевски наблюдават на живо баража за класиране в Лига Европа. Компания им прави техният колега в Славия - Янис Карабельов.

37′

Иван Горанов изпита болки, след като Пламен Гълъбов влезе безкомпромисно в краката му.

29′

"Болярите" на Краси Балъков можеше да постигнат изключителна успеваемост, след като бяха близо до гола още при първия си корнер в половината на Левски. Венци Василев беше забравен от футболистите в "синьо", но изстрелът му с глава в 29-ата минута мина над горната греда.

Снимка 425875

26′

Първият точен изстрел в мача беше регистриран в 26-ата минута. Паулиньо напредна от крилото към центъра на терена и отправи шут от границата на наказателното поле, който попадна в "прегръдката" на Христо Иванов.

24′

От своя страна гостите поглеждаха плахо към вратата на Левски, но когато и да се случваше това, "виолетовите" винаги завършваха с удар. Е, друг е въпросът колко точно беше изпълнението на Милчо Ангелов, който в 24-ата минута се възползва от върната топка от Батрович. Всичко обаче приключи с...тъч.

16′

Селекцията на Георги Тодоров пробва да сюрпризира своя опонент със заучено положение от фаул в 16-ата минута. Давиде Мариани хитро върна назад за Живко Миланов, но опитният бранител не успя да прокара коженото кълбо между купа от защитаващи се играчи на Етър.

Снимка 425880

14′

В официалните ложи на стадион "Георги Аспарухов" е Илия Груев, който гледа срещата в компанията на Павел Колев. Дали бившият наставник на Дусибург няма да получи позицията спортен директор на "синия" тим?

9′

Николай Михайлов постави под напрежение колегите си от Левски в 9-ата минута, когато Деян Иванов върна топката към него, ала лошото му изчистване без малко не сътвори огромен подарък за нападателите на Етър.

5′

Левски започна срещата една идея по-агресивно, сякаш показвайки на своя опонент решителността си да спечели трети пореден бараж за участие в Лига Европа. Първоначалният натиск на "сините" обаче се изрази в коварно центриране на Иван Горанов в 5-ата минута, което беше изчистено от добре позиционирания на далечната греда Пламен Гълъбов.

1′

86. Валери Божинов 14. Иван Скерлев

Отборите на Левски и Етър се изправят един срещу друг в решителен бараж, който ще излъчи последният български представител в квалификациите на Лига Европа. Поради по-предното си класиране в шампионата, вековниците ще имат и домакинското предимство в тази толкова интересна среща.

Докторът на Левски за живота в клуба, тежките травми, спортната медицина у нас и пицата и бирата след мач

Мариян Добрев даде любопитно интервю

А тя се явява и директна битка за около 500 хил. лева. По толкова получават отборите, участващи е първия предварителен кръг на гореспоменатата надпревара. Точната сума, която от УЕФА отпускат на клубовете е 240 хил. евро.

Валери Божинов: Всичко заедно до последе дъх!

Нападателят призова за подкрепа срещу Етър

На пръв поглед домакините са смятани за абсолютен фаворит. И ако не заради някаква страховита игрова форма, то поне от опита, натрупан по време на такива баражни мачове. В историята на родния футбол те са точно два и биват спечелени именно от "сините" - първо с дузпи над Верея, а година по-късно и 4:1 над Черно море.

Георги Тодоров: Петър Хубчев ще сложи ред в Левски, спекулациите за нови попълнения не ни помагат

Тодоров: Хубчев ще сложи ред в Левски, спекулациите за нови попълнения не ни помагат

"Не е нормално Левски да допуска 37 гола"

За днешната среща столичани няма да могат да разчитат на Ейолфсон, Буш, Вашчук и Белмонт. Последните трима вече не са част от столичния гранд. След получената почивка срещу Берое, в игра за левскарите се завръщат Ники Михайлов, Иван Горанов, Живко Миланов, Хали Тиам, Паулиньо и Станислав Костов. Наказанието си от една среща изтърпя и португалският бранител Нуно Рейш.

Красимир Балъков: Левски има повече опит от нас в баражите

Балъков: Левски има повече опит от нас в баражите

"В този мач ситуацията е "каквото дойде"

Етър също ще трябва да се оправя без част от своите футболисти. Визитата на "Герена" пропускат Ерик Почански, Никола Колев и Иван Петков. Баражът се явява и последен мач за Красимир Балъков като треньор на "болярите", като от утре той ще се заеме с новите си задължения на национален селекционер. В състава "виолетовите" като титуляри започват бившите левскари - Георги Сърмов и Даниел Младенов.

С наряд за отговорния мач е Волен Чинков, с помощници Георги Тодоров и Дениз Соколов. Четвърти арбитър е Никола Попов, а работата на реферите зорко ще следи Иван Вълчев.