ЛЕВСКИ - ЛОКО (Пд) 6:1
Мач номер 300 в елита изигра Красимир Димитров (Локо Пд), а дебют направи Симеон Иванов - Левски. "Сините" допуснаха гол у дома след 1241 "сухи" минути. Второто попадение на Джайеоба бе негов гол номер 35 в "А" група. Левски подобри постижението си за най-много вкарани голове в един шампионат. Сега те вече са 85, а предното постижение бе от сезон 1994-95 г. - 84 гола. "Сините" победиха Локо (Пд) с 6:1 за първи път, като пловдивчани нямат победа над този съперник от 3.10.2003 г. - 3:1 под тепетата.

МАРЕК - ЦСКА 1:0
Мач номер 150 в "А" група изигра Александър Тунчев - ЦСКА. Марек нямаше победа над "армейците" от 30.04.1977 г. - 2:1 пак в Дупница, а резултат 1:0 се получава за втори път след 27.03.1964 г. отново на "Бончук". Еньо Кръстовчев вкара осмия си гол тази пролет. "Червените" прекъснаха успешната си серия от 6 победи. Предишната им загуба бе на 7 април - 0:1 над Левски.

ЛОКО (Сф) - БЕРОЕ 1:0
С този успех "железничарите" постигнаха клубен рекорд по най-много победи в рамките на един шампионат. През сезон 1994/95 те регистрираха 21 успеха, а сега вече са 22. Цветан Генков изравни постижението на Владо Стоянов от сезон 1992/93 по отбелязани голове за един сезон, 22 попадения. Пред тях е само Никола Котков, който през 1967/68 вкара 28 гола. Генков огорчи старозагорци за 7-и път. Локо (Сф) бие Берое за четвърти път след 1959, 93 и 2002 г.

ВИХРЕН - СЛАВИЯ 3:2
Дебют в "А" група направи младият вратар на Славия Марио Кичев. Първите си голове в майсторската група вкараха Пабло Конти и Любомир Величков - Вихрен. Тодор Колев се разписа в четвърти пореден мач, като оформи головата си сметка на 65 попадения в "А" група. Вихрен би Славия за втори път след успеха в столицата на 17.09.05 г. - 2:1.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛИТЕКС 1:0
Черно море нямаше победа над Литекс от 9.04.2003 г. - 2:0 в Ловеч, като едно от попаденията вкара сегашният голмайстор Слави Жеков. "Оранжевите" загубиха след пет последователни победи. Предишният им успех бе на 14 април - 0:1 от Локо (Сф).

БЕЛАСИЦА - СПАРТАК (Вн) 2:0
Едуардо Дубала дублира есенните си две попадения срещу "соколите" - 3:3 на 11 ноември, като записа гол номер 16 в "А" група. "Комитите" регистрираха четвърта поредна домакинска победа, като за последно от "Цар Самуил" с точки си тръгна Локо (Сф) - 2:1 на 21 март.

РОДОПА - Р. СПОРТИСТ 3:1
Първи гол в елита за Борислав Гюлеметов - Рилски спортист. Родопа би Рилецо за първи път след есенната загуба с 0:1 и по този начин прекъсна негативната си серия от 8 мача без победа. Петите си голове в професионалната си кариера вкараха Чипчев и Анатоли Тодоров. Танчовски нямаше попадение от 1.10.2005 г., когато с екипа на Берое наказа на два пъти Пирин 1922 - 3:0.

ЧЕРНОМОРЕЦ - БОТЕВ 0:3
Дебют за Мануел Петерсън и Николай Димитров (Ботев). Емил Урумов вкара два гола за първи път в професионалната си кариера. Ботев най-сетне постигна победа като гост, макар и символичен. Последният им успех навън бе на 8.05.2004 г. 1:0 срещу Локо (Сф). Това бе 20-а поредна загуба за Черноморец. "Канарчетата" не бяха вкарвали 3 попадения от 25.11.06 г. - 3:0 срещу Марек.