Етър спечели домакинството си на Локомотив (Пловдив) в реванша от решителния бараж за Лига Европа между двата тима.

Битката завърши при резултат 1:0. Автор на единственото попадение стана Крум Стоянов, разписал се през второто полувреме.

Снимка 415849

Великотърновци свършиха голяма част от работата си още в първия мач на "Лаута", когато надделяха с 2:0.

Така на реванша само чудо можеше да попречи на "болярите" да се класират за финалния бараж за Европа.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Етър - Локомотив (Пловдив) 1:0, гол на Стоянов!

Бала пуска всичко най-добро, с което разполага

Първото полувреме не беше особено динамично, като и двете единайсеторки не предложиха максимума, на който са способни.

Ситуациите в началото на тази част от мача бяха по-опасни, но с течение на времето играта се съсредоточи в средата на терена.

Основното оръжие на домакините беше Георги Сърмов. Изстрелите му от далечна дистанция притесняваха сериозно вратаря на съперника, но така или иначе не попадаха в очертанията на целта.

Снимка 415857

Момчил Цветанов пък беше движещата сила по левия фланг на атаката на пловдивчани.

Ален Ожболт не му осигуряваше достатъчна подкрепа и в голяма част от случаите Цветанов се оказваше изолиран в предни позиции.

Снимка 415848

Засадите често спираха набезите на домакините. Даниел Младенов беше състезателят, който най-често се озоваваше зад гърба на съперниковите бранители. Това до голяма степен спираше и ограничаваше устрема му в половината на опонента.

Така или иначе до почивката до отбелязване на откриващо попадение така и не се стигна.

Резултатът беше открит от Стоянов след 63 минути игра, когато футболистът на домакините получи чудесно извеждащо подаване.

Той спря топката, премина покрай един бранител на Локомотив и стреля мощно в горния ляв ъгъл на вратата на Локомотив, давайки предимство на "виолетовите".

Последва нова скоростна акция за великотърновци, но този път концентрацията на Стоянов не беше на необходимото ниво и той не успя да отправи точен завършващ изстрел.

До края на мача Красимир Балъков извади част от основните си футболисти, давайки им заслужена почивка.

Само след пет дни на "железничарите" им предстои исторически финал за Купата на България с Ботев и усилията на отбора явно са насочени изцяло в тази посока.

Бруно Акрапович: Не разбирам защо нямаше засада на Младенов