Топката беше върната към вратаря на Етър.

Пехливанов сменя Сърмов.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме не беше особено динамично, като и двете единайсеторки не предложиха максимума, на който са способни.

Ситуациите в началото на тази част от мача бяха по-опасни, но с течение на времето играта се съсредоточи в средата на терена.

Основното оръжие на домакините беше Георги Сърмов. Изстрелите му от далечна дистанция притесняваха сериозно вратаря на съперника, но така или иначе не попадаха в очертанията на целта.

Момчил Цветанов пък беше движещата сила по левия фланг на атаката на пловдивчани.

Ален Ожболт не му осигуряваше достатъчна подкрепа и в голяма част от случаите Цветанов се оказваше изолиран в предни позиции.

Засадите често спираха набезите на домакините. Даниел Младенов беше състезателят, който най-често се озоваваше зад гърба на съперниковите бранители. Това до голяма степен спираше и ограничаваше устрема му в половината на опонента.

Така или иначе до почивката до отбелязване на откриващо попадение така и не се стигна.

45′

Почивка.

41′

Засада на Елитон.

33′

Извеждащо подаване към Ожболт.

Забави се и не успя да стреля.

Възможността беше чудесна, но прибързаните действия на състезателя на Локомотив провалиха акцията на състава.

29′

Ожболт е в положение на засада.

27′

Нов изстрел на Сърмов.

Превръща се в основна заплаха за Локомотив опитният състезател на Етър.

Ударите от границата на наказателното поле пък са предпочитани и от двете единайсеторки.

21′

Индивидуален пробив на Цветанов.

Решава да завърши сам атаката.

Изстрелът му е уловен от вратаря на съперника.

20′

Засада на Младенов.

15′

Парвиз Умарбаев шутира от над 30 метра!

Кълбото не попада в целта, но опитът беше добър, а атаката за пловдивчани - стойностна.

Ще се постараят да отговорят подобаващо гостите.

14′

Мощен изстрел на Сърмов от далечна дистанция!

Топката преминава в близост до вратата, но не попада в очертанията й.

Натиск на футболистите на Етър.

13′

Батрович е изведен добре в наказателното поле на съперника.

Забавя се и не успява да стреля.

Пропиляна ситуация за домакините.

10′

Статично положение за гостите в половината на съперника.

Не води до нищо интересно ситуацията в полето на великотърновци.

Играта е съсредоточена в средата на терена.

8′

Сърмов стреля от границата на наказателното поле!

Топката се отбива в тялото на бранител.

Локомотив опитва да организира бърза контраатака, но състезателите на тима не постигат успех.

6′

Локомотив атакува през зоната на Момчил Цветанов.

Центриранията му за момента обаче не са успешни.

5′

Боджадж се опитва да изведе Батрович зад отбраната на съперника.

Пасът е прекалено силен.

Лек териториален превес за гостуващия тим.

1′

15 Александър Георгиев 13 Един Бахтич

Етър е домакин на Локомотив (Пловдив) в реванш за решителния бараж за Лига Европа. Битката стартира в 17:15 часа.

Великотърновци свършиха голяма част от работата си още в първия мач на "Лаута", когато надделяха с 2:0. Така на реванша само чудо може да попречи на "болярите" да се класират за финалния бараж за Европа.

Етър победи Локомотив (Пд) с 2:0 и предреши плейофа за Лига Европа

Червен картон и дузпа в края на първото полувреме обезмислиха двубоя

На всичко отгоре съперникът им едва ли ще е толкова концентриран върху този двубой. Причината е, че само след пет дни на "железничарите" им предстои исторически финал за Купата на България с Ботев и усилията на отбора ще са насочени изцяло натам.

Концентрацията определено е на пределно ниво при "болярите". Наставникът им Красимир Балъков обяви в навечерието на мача, че последните развръзки в Шампионската лига трябва да служат като обеца на ухото на играчите му и да не допускат обрат.

Бруно Акрапович: Не разбирам защо нямаше засада на Младенов

Наставникът на "смърфовете" беше разочарван от съдийството на Стефан Апостолов

Точно затова се очаква Бала да пусне всичко най-добро, с което разполага, за да не се стига до малко очаквана развръзка. Всички погледи във Велико Търново са вперени към финалния бараж, съперник в който може да е Славия или Ботев Враца, затова мотивацията е до краен предел.

Колкото до пловдивчани, наставникът им Бруно Акрапович реши да спести усилията на трима свои играчи заради финала за Купата на България на 15 май.

В групата не попаднаха Димитър Илиев, Йосип Томашевич и Милош Петрович. Вратарят Мартин Луков пък ще изтърпи наказанието си за червения картон от предния мач.

Красимир Балъков: Резултатът не трябва да ни заблуждава, видяхте какво се случи с Барселона и Аякс

"Моите футболисти са така възпитани и от треньорския щаб така работим с тях, че знаят какво е най-важно за тях"