Дунав (Русе) приема Витоша (Бистрица) в плейоф определяне на местата от 11-о до 14-о в Първа лига. Срещата е от 19:30 часа на Градския стадион в Русе.

Двата тима се срещнаха в битка за оцеляване и през миналия сезон, когато "драконите" нямаха никакъв проблем със своя съперник. През тази кампания отборите си размениха по една победа в редония сезон. В първия кръг на първенството Витоша победи с 1:0, а в ответния мач русенци се наложиха с 3:0.

И в двата лагера няма контузени и наказани футболисти. Треньорите Людмил Киров и Росен Кирилов ще могат да разчитат на най-доброто, с което разполагат.

Дунав загуби от Славия с 0:1 в последния мач от финалната осмица

Цветелин Чунчуков вкара скъпоценното попадение в края на срещата

Наставникът на Дунав даде почивка на голяма част от титулярите си в последния мач със Славия. Днес на вратата почти сигурно ще застане Благой Макенджиев. Пред него в отбрана ще са Мартин Ковачев, Мунин и Патев. Халф-бекове ще са Инкоом и Васев. В средата на терена ще действат Димов и Станоев, а в атака ще се разчита на Светослав Ковачев, Фирцулеску и Иса.

Витоша ще разчита много на опита на Емил Гъргоров. Бадема ще действа като плеймейкър, а на върха на атаката ще бъде Григор Долапчиев. По крилата ще играят Иван Вълчанов и Четин Садула.

Етър победи Витоша (Бистрица) с 2:0