Дунав загуби от Славия с 0:1 в един от най-скучните мачове през този сезон. Цветелин Чунчуков вкара скъпоценното попадение с глава в края на мача след комична намеса на вратаря Антонов.

Така Славия спечели първото място в група "Б" и ще срещне Ботев (Враца) в плейофите за Лига Европа. Дунав ще се изправи срещу Витоша (Бистрица), нещо което беше известно преди днешния двубой.

Дунав - Славия 0:1, Чунчуков е героят за гостите

Това е последният мач във финалната осмица за сезон 2018-2019 в Първа лига

Първото полувреме премина при добро темпо, но положения пред двете врати липсваха. Цветелин Чунчуков успя да вкара топката във вратата на Луков, но това стана, след като му беше свирена засада.

Людмил Киров беше заложил на резервите и изпробваше някои тактически схеми, които той си знаеше. Подходът на Златомир Загорчич беше аналогичен.

Постепенно темпото спадна и в края на полувремето скуката на стадиона в Русе беше пълна.