Етър победи Витоша (Бистрица) с 2:0 в последен мач от група "А" на втората осмица в Първа лига. Велко Батрович (20) и Милчо Ангелов (29) донесоха успеха на "болярите" в мача, който нямаше никакво значение за крайното класиране.

"Виолетовите" нямаше как да изпуснат първата позиция, а след трите точки днес събраха 51. "Тигрите" остават на трета позиция с 34 пункта. Двата тима ще разберат съперниците си в плейофите след изиграването на мачовете от група "Б".

Етър - Витоша 2:0

Етър - Витоша 2:0, гол на Милчо Ангелов

Срещата започва в 17:15 часа

Великотърновци бяха по-активният отбор в началото на мача. Чисти голови положения пред Християн Василев обаче липсваха.

В 17-ата минута Витоша можеше да открие резултата след грешка на Георги Сърмов в центъра на терена. Топката стигна до Емил Гъргоров, който напредна и шутира силно, но Христо Иванов спаси. Бадема имаше възможност да подаде към Григор Долапчиев, но реши да играе сам.

Две минути по-късно "болярите" излязоха напред в резултата. Милчо Ангелов получи извеждащ пас зад защитата, при който останаха съмнения за засада. Нападателят напредна и пусна към Велко Батрович, който на празна врата нямаше как да сбърка - 1:0.

Етър продължи да владее инициативата и стигна до втори гол в 29-ата минута. Попадението отново дойде след грешка на играч на Витоша. Четин Садула сбърка при изнасянето на топката. Кълбото попадна в Румен Руменов, който с прецизно центриране намери Милчо Ангелов, а нападателят с глава направи Василев безпомощен за втори път.

Росен Кирилов: Както загубихме, така можеше и да победим

"Имахме четири-пет чисти положения"

В края на полувремето Руменов имаше отлична възможност да направи резултата класически. Халфът обаче не успя да намери очертанията на вратата след центриране на Здравко Илиев отдясно.

Второто полувреме започна равностойно. В 53-ата минута Садула получи хубаво подаване от Долапчиев, напредна с топката и имаше възможност на два пъти да нанесе удар, но се засуети и защитата на Етър предотврати опасност пред Иванов.

Пет минути по-късно Милчо Ангелов получи подаване от Батрович в наказателното поле. Нападателят преодоля защитник, но нанесе слаб удар, право във вратаря, който изби.

В 74-ата минута Гъргоров пропусна нов отличен шанс да се разпише. Бадема бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля над вратата след подаване на Иван Вълчанов. Малко след това Никола Колев върна топката към Христо Иванов. Милев обаче пресече паса, преодоля вратаря, но не намери опразнената врата, след като бе блокиран от Венци Василев.

Красимир Балъков: Днес най-важно бе да победим, за да имаме самочувствие

"Хубаво е, че направихме мача спокоен през първото полувреме"

В 79-ата минута опасен удар с глава на Ангелов след центриране на Крум Стоянов мина над вратата.

Шест минути по-късно хубав пробив на Цанков завърши със силен удар на Наско Милев, който попадна в тялото на играч на домакините. В заключителните секудни на редовното време Иван Стоянов стреля покрай вратата.