Черноморец записа една от най-лесните си победи в „А" група този сезон. „Акулите" надиграха Етър само с 2:1 на свой терен, но това бе и най-малкото, с което можеха да си тръгнат търновци.

След тази поредна загуба „виолетовите" остават предпоследни, докато бургазлии се доближиха до четвъртия в подреждането - ЦСКА.

Черноморец започна отлично и поведе още в 11-ата минута Венци Христов направи самостоятелен рейд, размина като колчета няколко защитници на „виолетовите" и препарира новият им вратар Велимирович.

„Акулите" продължиха да налитат към вратата на обърканите гости и в крайна сметка удвоиха резултата преди почивката. Голмайсторът отново се казваше Венци Христов, като този път нападателят бе изведен от колегата си Уатара.

На почивката гостите извършиха две смени, но и това не помогна. Тихомир Трифонов остана на терена само 14 минути, преди да бъде изгонен за груб фаул.

Това сякаш още повече успокои домакините, които намалиха темпото. Въпреки това Уатара можеше да вкара трети гол в 81-ата мин, но нацели гредата.

В добавеното време защитниците на Черноморец се разконцентрираха и подариха топката на  Николай Петров, който успя да вкара абсолютно незаслужен почетен гол за Етър.

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЕТЪР 2:1 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)