Антон Огнянов влиза на терена на мястото на Петър Атанасов.

Удар на Вълчев от далечна дистанция минава над вратата.

Гаджев влиза на мястото на Стоев.

72′

Втори жълт картон за Гочев.

68′

Спасяване на Василев!! Генов проби отдясно и вместо да центрира опита силен удар към вратата, който вратарят с плонж успя да избие.

67′

ГООООЛ ЗА БОТЕВ!!! Петър Атанасов се разписа от пряк свободен удар. Десетката на домакините стреля неспасяемо над стената от около 24 метра.

64′

Долапчиев влиза на мястото на Наско Милев.

62′

Петър Атанасов нанесе силен удар с десния крак след изчистване на защитата на Витоша, но прати топката покрай вратата.

61′

Петко Цанков заменя Стефан Христов.

53′

Жълт картон за Стоев.

50′

ГООООЛ ЗА БОТЕВ!!! Румен Гьонов порази собствената си врата. Мечев центрира от пряк свободен удар, а бранителят на Витоша опита да изчисти с шпагат, но прати топката в мрежата.

48′

Жълт картон за Купенов.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първото полувреме.

43′

ГООООЛ ЗА БОТЕВ!!! Домовчийски се разписа. Нападателят получи топката пред точката на дузпата и нанесе удар в центъра на вратата. Кълбото се удари в чим и мина над крака на Василев, който не успя да реагира.

42′

Домовчийски преодоля петима бранители на Витоша и излезе сам срещу Василев. Нападателят стреля силно в левия ъгъл, но стражът с една ръка изби.

38′

Василев лови диагонален удар на Генов от около 30 метра.

32′

Жълт картон за Мечев.

29′

ГРЕДА ЗА БОТЕВ! Атанасов получи топката до аутлинията и опита да я върне към наказателното поле. Кълбото срещна неравност на терена и се удари в задната част на гредата.

23′

Жълт картон за Гьонов.

19′

Купенов блокира опасен удар на Домовчийски.

16′

ГРЕДА!!! Валери Домовчийски стреля от пряк свободен удар от около 20 метра. Топката се отклони в стената и промени траекторията си. Вратарят Василев нямаше как да реагира и само изгледа как кълбото срещна гредата.

15′

Съдията Петър Костадинов имаше повод да изгони Тодор Гочев. Защитникът на Витоша фаулира Даниел Генов, който изскачаше на голова позиция.

14′

Неточен удар с глава на Генов.

11′

Пропуск на Атанасов! Домовчийски овладя топката след грешка на играч на Витоша и изведе Петър Атанасов сам срещу вратаря на гостите. Халфът нанесе удар, който попадна право в тялото на Василев. Стражът не успя да улови, а защитник изчисти в корнер.

10′

Спасяване на Василев! Ботев изпълни фаул на 5-6 метра пред аутлинията. Атанасов насочи топката към първата греда, където Стефан Христов я отклони към вратата, и ако не беше чудесния рефлекс на вратаря на Витоша, резултатът щеше да бъде открит.

9′

Жълт картон за Гочев.

6′

Вълчев опита удар от над 25 метра, който прелетя високо над вратата.

1′

28. Томов 94. Попев

Ботев (Враца) приема Витоша (Бистрица) в среща от Първа лига днес, от 20:00 часа.

Отборът-домакин има чудесен шанс да реши всичко в група А на втората осмица от шампионата. Ясно е, че като лидер в нея ще завърши Етър. При успех днес обаче врачани почти ще си гарантират второто място.

Ако спечелят трите точки, възпитаниците на Сашо Ангелов ще отворят разлика от 9 точки на съперника. И надали ще позволят тя да бъде скъсена с оглед на факта, че в следващите 5 срещи два пъти ще играят срещу тоталния аутсайдер Верея.

Ботев (Вр) излиза с черен екип срещу Витоша в памет на Емил Маринов

Срещата е днес от 20:00 часа

Единственият проблем пред домакините е, че е наказан Мариян Иванов.

Ако Витоша иска тази година да не играе мачове за оставане в групата пък, то задължително ще трябва да преследва победата на "Христо Ботев".

Затова се очаква Росен Кирилов да заложи на агресивна и офанзивна игра. Треньорът ще трябва да се справя без наказания защитник Михаил Милчев.