Ботев (Враца) разби с 3:0 Витоша (Бистрица) в мач от група "А" на втората осмица в Първа лига. Успехът бе много важен за тима на Сашо Ангелов, който на практика са гарантира участие в елита и догодина и място в баражите за Лига Европа.

Врачани вече имат 9 точки пренина пред днешния си съперник и предвид двата предстоящи мача с Верея трудно могат да бъдат изместени от втората позиция в групата.

Валери Домовчийски откри резултата на стадион "Христо Ботев" в 42-ата минута. В 50-ата минута Румен Гьонов си отбеляза автогол. Крайният резултат оформи Петър Атанасов в 67-ата минута. Гостите довършиха мача с човек по-малко, след като Тодор Гочев бе изгонен с втори жълт картон в 72-ата минута.

Ботев (Враца) - Витоша 3:0

Ботев (Вр) - Витоша 3:0, развой на мача по минути

Двубоят започва в 20:00 часа

Срещата започна с домакински натист. В 6-ата минута Георги Вълчев стреля над вратата от 25 метра. Пет минути след това Валери Домовчийски намери Петър Атанасов в наказателното поле. Халфът нанесе удар, който вратарят успя да избие.

А 14-ата минута удар с глава на Даниел Генов не намери целта. Малко след това защитникът на Витоша Тодор Гочев трябваше да бъде изгонен с втори жълт картон, след като фаулира откъсващия се Генов. От нарушението с техничен удар Домовчийски нацели гредата.

В 19-ата минута Георги Купенов блокира опасе удар на Домо. Десет минути след това топката срещна гредата от външната страна след опит за центриране на Атанасов и рикошет в неравност на терена.

Снимка 415659

В 42-ата минута Християн Василев спаси вратата си от гол. Домовчийски навърза петима защитници и излезе сам срещу вратаря. Нападателят стреля силно, но стражът успя да избие. Минута по-късно Валери успя да вкара. Той получи топката от Атанасов пред точката за дузпата. Нанесе удар в центъра на вратата, топката рикошира в чим и мина над крака на Василев за 1:0.

Втората част започна отлично за домакините. Симеон Мечев центрира от фаул, Румен Гьонов опита да изчисти топката с шпагат, но вместо това я прати в собствената си врата за 2:0.

Снимка 415655

Ботев продължи да доминира и в 62-ата минута силен удар на Атанасов профуча покрай вратата.

Пет минути по-късно врачани направиха резултата класически. Атанасов завъртя топката над стената от пряк свободен удар и направи безпомощен Василев.

В 68-ата минута вратарят на гостите спаси удар на Генов. Крилото проби отдясно и вместо да центрира, опита шут към вратата, но стражът плонжира и го отрази.

Снимка 415658

В 72-атта минута Тодор Гочев бе изгонен с втори жълт картон. Бранителят удар с лакът в тила Даниел Генов и напусна преждевременно терена.

До края мачът се доиграваше. В 81-ата минута Георги Вълчев стреля над вратата от далечна дистанция, а в последните секунди Григор Долапчиев прати топката в аут.