Четвърта победа за Царско село през сезона, Арда остава извън Топ 6

Малшанс за състезателя на символичните домакини.

88′

Най-чистото положение за Арда в мача.

Спасяване на Пласид!

Изстрел с глава на Мартинов от около три метра бе отразен от стража на символичните гости.

85′

Пробив на Василев в полето на Царско село.

Топката стига до Коконов, който стреля силно!

Пласид спасява.

80′

Манев сменя Кацаров.

77′

Жълт картон за Даскалов.

76′

Бахамбула е заменен от Хашев.

75′

Официално предупреждение за Хасани.

71′

Василев сменя Рандал.

64′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Ново попадение на Антуи.

Пас от над 30 метра разстояние. Топката стига до нападателя, който финтира Рандал и бележи за 0:2.

Поредна силна индивидуална проява на Антуи.

61′

Влезлият преди минути на терена Делев получава първа възможност да застраши вратата на съперника.

Стреля, но ударът му е избит.

Бранител се хвърля на пътя на топката и избива.

60′

Сидоел сменя Овсепян.

59′

Кордейро сменя Карачанаков.

Принудителна промяна в състава на Царско село.

58′

Делев сменя Аморим.

53′

Топка в наказателното поле на Арда.

Христов опитва атрактивно изпълнение.

Ударът му със задна ножица обаче не намира очертанията на вратата.

51′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Антуи!

Страхотен индивидуален пробив на футболиста на гостите.

Той надбяга двама бранители на съперника, след което стреля точно и не остави шансове на Караджов!

Предимство за Царско село в резултата.

50′

Засада на Христов.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме премина при натиск на символичните домакини и непрестанно организиране на атаки от тяхна страна. Рядко се случваше обаче положенията пред стража на Царско село да са стопроцентови.

Лозев определено бе най-активният състезател на кърджалийци, като непрекъснато тормозеше бранителите по десния фланг от нападението на своя тим.

Центриранията на играча на Арда нерядко водеха до продължителни разбърквания в полето на опонента, но все така - без много опасен удар към вратата.

От другата страна на игрището акциите на Царско село не бяха многобройни, но за сметка на това изглеждаха по-ефективни.

Христов и най-вече Антуи направиха срещата безкрайно неприятна за бранителите на съперника, като двойните подавания между бившия футболист на Левски и Реян Даскалов бяха осъществявани с изключителна скорост и защитниците нямаха време да реагират подобаващо.

Антуи пък правеше всяко свое отиграване значително за състава си, като разпределяше подаванията в предни позиции.

В един игрови епизод той стигна и до възможност за изстрел, но не намери добре топката и Караджов спаси.

Така или иначе до почивката голове не бяха реализирани.

45′

Почивка.

44′

42′

Аморим стреля от границата на наказателното поле!

Топката излиза извън пределите на терена.

За втори път в мача защитата на Царско село бе преодоляна с лекота.

41′

Добро двойно подаване между Даскалов и Христов.

Рандал се намесва решително и избива топката.

Добавката на Карачанаков не е достатъчно качествена.

Топката излиза в аут.

35′

Засада на Кацаров.

32′

Антуи преодоля двама футболисти на съперника.

Праща топката по чудесен начин към Христов.

Той си я нагласи и стреля, но кълбото премина на сантиметри от рамката на вратата.

Малшанс за опитния нападател.

31′

Топка към Лозев по десния фланг.

Този път, вместо да центрира, той подава към включващия се до него Рандал.

Подаването на последния е разочароващо.

30′

Футболистите на Арда остават далеч по-активните на терена.

Владеят топката през по-съществена част от времето.

Липсват опасните положения пред вратата на опонента обаче.

26′

Опасност за гостите!

Лозев е истинска заплаха за тима през това полувреме.

Центрира остро към пеналта, вратарят успява със сетни усилия да избие.

Добавката не е точна и късметът покрива Царско село.

21′

Чудесно извеждащо подаване към Антуи.

Под ъгъл е той, но стреля.

Не намира добре топката и тя попада в ръцете на Караджов.

19′

Жълт картон за Минев.

17′

Карачанаков се оказва сам срещу вратаря на съперника.

Стреля, но стражът хваща топката в ръцете си.

Отсъдена е засада на футболиста на гостите.

13′

Продължителен самостоятелен пробив на Коконов.

Вратарят на Царско село излиза навреме и успява да спаси ситуацията.

Добра намеса на стража.

11′

На два пъти се налага Карачанаков да се връща и да играе в защита.

Върши страхотна работа в това си необичайно амплоа.

Избива топката пред нахлуващия на скорост Лозев.

7′

Центриране към Сам.

Надскача той бранителите пред себе си и отправя изстрел с глава.

Неточно изпълнение.

5′

Нарушение срещу Лозев в близост до наказателното поле на съперника.

Добра възможност за символичните домакини.

Нищо интересно след изпълнението на статичното положение.

4′

Лозев напредва по дясното крило.

Стига до възможност за центриране.

Фаул срещу Христов спира развитието на акцията на тима.

3′

Никак няма да бъде лесна задачата на състезателите на Арда, подвизаващи се по десния фланг.

Антуи изглежда безкрайно мотивиран още от началния сигнал на двубоя.

За втори път той опитва да притеснява бранителите със скоростна атака.

2′

Антуи опитва центриране.

Хасани избива топката в корнер.

Кълбото мина в близост до вратата, но не притесни вратаря.

1′

7 Спас Делев 14 Веселин Минев

Арда посреща Царско село от 15:30 часа на "Лаута" в последния мач от 15-ия кръг на българския шампионат

Кърджалийци нямат нито един успех в последните си три мача, което извади тима от топ 6. В дербито на новаците момчетата на Стамен Белчев ще гонят задължителна победа.

Спас Делев, който отсъства около месец от терените поради контузия, ще се завърне в групата на "сините".

Михаил Александров все още тренира по индивидуална програма и няма да е на разположение на Стамен Белчев.

Арда привлича трима нови през зимата

Тимът ще има два лагера през паузата

Извън сметките на Никола Спасов са Антонио Георгиев, който е контузен, а Уесли Ната е наказан заради жълти картони. До момента Царско село има един единствен успех като гост в елита.

Столичани успяха да се наложат далеч от дома единствено над Ботев (Пловдив) с късни голове на Родни Антуи.