Швейцарката Корине Зутер спечели спускането в Алтенмаркт-Цаунхензее (Австрия). Това е първа победа за нея в състезание валидно за Световната купа в алпийските ски.

Зутер, която спечели сребърен медал в спускането и бронзов в "Супер Г" на световното първенство през миналата година, стартира с №7 и записа време от 1:18.79 минута.

Красен Кралев, Любомир Ганев и Белчо Горанов се срещнаха със спортистите и треньорите в Лозана

Младите състезатели споделиха колко е вълнуващо да представят България на олимпийски форум

Втора с относителния заден стартов №17 стана италианката Никол Делаго от Италия, която записа трети подиум в кариерата си с изоставане от 29 стотни. До последните метри на спускането си Делаго имаше големи шансове за крайната победа.

Подиумът допълни швейцарската универсиалистка Мишел Гизин (Швейцария) на 98 сторни зад победителката.

Световната шампионка в спускането Илка Щухец (Словения) остана седма днес на 1.37 секунда след Зутер. Действащата олимпийска шампионка от ПьонгЧанг 2018 София Годжа (Италия) се нареди четвърта с изоставане от 1.01 секунда.

Снимка 461113

Микаела Шифрин (САЩ) е начело в генералното класиране с 826 точки, следвана от Петра Влъхова (Словакия) с 513 точки. И двете не стартираха днес. Третата Федерика Бриньоне (Италия) се класира на 17-а позиция и увеличи актива си на 465 точки.

След днешния успех Корине Зутер излезе начело в подреждането на малката Световна купа в спускането с 225 точки. Втора е олимпийската шампионка в "Супер Г" Естер Ледецка (Чехия) със 182 точки, а трета - Никол Шмидхофер (Австрия) със 154 точки.