Шотландецът Анди Мъри продължава похода си към втора победа в Уимбълдън след 2013-ата година.

Той игра драматичен петсетов мач с №12 Жо-Вилфред Цонга и спечели с 7-6 (12-10) 6-1 3-6 4-6 6-1.

Първият полуфинал е: Роджър Федерер - Милош Раонич

„Маестрото" обърна Чилич

Цонга, който практически почиваше в предишния кръг, след като сънародникът му Ришар Гаске се отказа в пърия сет, игра добе, в определни периоди от мача имаше преимущество.

В първия сет се стигна до тай-брей, след като двамата си печелеха подаваният. В дългия последен гейм и двамата имаха своите възможности, но след 22 точки щастието се усмихна на Мъри.

Втората част беше лесна за световния №2 и той го взе с 6-1. В третия Цонга проби в началото и го затвори за 6-3.

Четвъртата част вървеше за Мъри до 4-2. Тогава Цонга взе 4 поредни гейма и вкара мача в пети сет. В този период Мъри изглеждаше трагично и Цонга започна да се вижда победител.

И когато всички очакваха оспорвана битка в края Цонга рухна и загуби с 6-1.

Мъри ще играе на полуфинала в петък срещу стария си съперник Томаш Бердих, който победи френската изненада Лука Пуй с 7-6 (7-4) 6-3 6-2.