Носителката на трофея от миналата година и шесткратна победителка Серина Уйлямс се класира за финала на Уимбълдън 2016. Тя разгроми рускинята Елена Веснина за 48 минути с 6-2 и 6-0.

„Не мога да повярвам, че съм на финал." - каза Серина Уйлямс. "Тази година съм 0-2 (загубени финали от шлема). Сега съм решена да спечеля."

Тя ще играе с №4 Ангелик Кербер. През януари германската левичарка победи Серина на финала на Аустрлиън опън. Днес жертва бе по-голямата сестра Уйлямс, Винъс. Така отпадна възможността за сестрински финал.

Серина, която се опитва да изравни рекорда на Щефи Граф от 22 победи в Големия шлем беше безапелационна срещу непоставената рускния Веснина, която №50 в ранглистата ма УТА.

Кербер предотврати финал „Уйлямс"

Кербер също игра много добре и спечели с 6-4 6-4 за 1 час и 12 минути. Винъс изглеждаше уморена и загуби 4 пъти подаването си в първия сет и в първия гейм на втория сет.

Двете сестри има среща на двойки по-късно днес.