Светлана Кузнецова усложни живота на шесткратната победителка в Уимбълдън, Серина Уйлямс в първия сет, но беше пометена във втората част. Уйлямс спечели с 7-5 и 6-0 и си осигури среща на четвъртфинала с друга рускиня Анастасия Павлюченкова.

„Тя винаги играе добре срещу мен и ме победи по-рано тази година, затова знаех, че трябва да играя добре за да спечеля." - каза Серина Уйлямс. „За да спечеля накой турнир трябва да играя поредни дни. Затова си казах `Серина, ти си го правила това 70, 80 пъти`, за мен това не е трудно."

Кузнецова сервираше за спечелване на първия сет, не успя и дъждът спря играта. След затваряне на покрива на Централния корт световната №1 беше безапелационна и спечели последните 8 гейма. Условията в зала, които се получиха фаворизираха сервиса на американката.

Двукратната победителка в турнири от Големия шлем, Кузнецова губеше с 1-3 в началото на двубоя, но успя да пробие на два пъти Уйлямс

Другата сестра Уйлямс, Винъс, която е петкратна победителка в турнира, също се класира за четвъртфиналите. Тя се справи трудно с испанката Карла Суарес Наваро с 7-6(3), 6-4. на корт 1. Винъс губеше с 0-3, но стигна до тай-брейк в първата част. Срещата беше прекъсната от дъжда при 4-2 в тай-брейка в полза на американката. След подновяването  по-голямата сестра игра уверено и спечели. Тя ще играе на четвъртфинала с казахстанката от руски произход Ярослава Шведова.
Снимка 242653

В най-интересния мач до момента №3 Агниешка Радванска загуби от Доминика Цибулкова след почти три часа игра с 3-6, 7-5, 7-9. Цибулкова ще играе срещу рускинята Елена Веснина отстранила сънародничката си Екатерина Макарова.
Нов провал за Агниешка Радванска

№5 Симона Халеп ще играе с №4 германката Ангелик Кербер. Румънката победи трудно американката Медисън Кейс с 6-7 (5) 6-4 6-3.

Утре ще се играят четвъртфиналите. Все още е възможен финал между сестрите Уйлямс.