Новак Джокович се класира за финала на Уимбълдън да десети път в своята кариера. Сърбинът стори това след като победи Лоренцо Музети с 3:0 сета, 6:4, 7:6. В мача за титлата той ще се изправи срещу Карлос Алкарас в повторение на миналогодишния финал, когато испанецът триумфира в 5 сета.

Това е общо 37-и финал за бившия №1 в света в турнири от Големия шлем. Той има 24 титли.

В първия сет сърбинът направи първия пробив в шестия гейм. Той сервираше за сета при 5:3, но Музети го проби. Все пак Джокович спечели първата част при сервис на италианеца.

Началото на втория сет бе по-силно за Музети, който взе подаването на световния номер 2 още в първия гейм. Джокович изравни при 3:3 гейма, а след това се стигна до тайбрек. В него сърбинът вдигна нивото си на игра и отпусна две точки на по-младия си съперник.

Третата част започна отлично за Джокович, който стигна до пробив още в първия гейм. При 5:3 и сервис на Музети, той пропусна три поредни мачбола. След това на собствено подаване сърбинът трябваше да спаси точка за пробив, но все пак успя да затвори двубоя в своя полза.