Световният №3 Карлос Алкарас си осигури място във финала на Уимбълдън за втора поредна година Испанецът,  постигна обрат срещу Даниил Медведев и надделя с 3:1 сета, 6:7(1), 6:3, 6:4, 6:4.

През миналата година двамата отново играха на тази фаза на турнира, като пак Алкарас спечели. На финала трикратният шампион в турнира от Големия шлем ще се изправи срещу победителя от мача между Новак Джокович и Лоренцо Музети.

В първия сет двамата си размениха по няколко пробива. Медведев сервираше за частта при 5:3, но Алкарас взе подаването му. След това се стигна до тайбрек, в който руснакът доминираше и даде само точка на миналогодишния шампион.

Алкарас вдигна нивото си във втората част и проби още в четвъртия гейм, което бе достатъчено за спечелване на сета. Третата част се разви по сходен начин и отново отиде в актива на испанеца.

В четвъртия сет Алкарас стигта до пробив още в първия гейм, но Медведев веднага направи рибрейк. Испанецът отново взе подаването на съперника при резултат 3:3 и след това задържа аванса си до края, за да стигне до успеха.